Gebruikers telecomapparatuur verenigd Twintigste Heineken Roei- vierkamp "Een ander voorbeeld geldt de universiteiten. De Giftencommissie heeft gekozen voor een jaarlijkse bij drage aan de overkoepelende universiteitsfondsen. Verzoeken van universiteiten op technisch gebied, worden voorgelegd aan de directeur Produktie. Bij elke aanvraag weegt de commissie ook af of er een commer cieel belang met het verzoek is ge moeid. Als dat zo is, stuurt zij de brief voor advies of afhandeling door naar het desbetreffende horecagebied. Er zijn natuurlijk verzoeken die niet voor behandeling in aanmerking ko men. Kees Jan Strop: "De onderne ming wil zich bijvoorbeeld niet ver binden aan een specifieke politieke of religieuze stroming. Op verzoeken van particulieren, die te kampen heb ben met ziekte of werkloosheid of iets dergelijks, kunnen wij ook niet ingaan." "Vanuit de gedachte zoveel mogelijk aanvragers van dienst te zijn, gaat het meestal om niet al te hoge bedragen aan een groot aantal verschillende in stellingen. Daarmee willen wij in houd geven aan de sociaal, maatschappelijke betrokkenheid van de onderneming. Verder willen wij onderwijs en wetenschappelijk onderzoek steunen, waarmee de on derneming raakpunten heeft." Betrokkenheid Verder wil de brouwerij haar betrok kenheid tonen in de plaats waar een brouwerij is gevestigd. Het Zoeterwoudse verenigingsleven ont vangt bijvoorbeeld elk jaar een vast bedrag. Op voordracht van het ge meentebestuur wordt bepaald aan welke verenigingen geld zal worden gegeven. Ook in de andere vesti gingsplaatsen vinden activiteiten plaats, met financiële steun van Hei- nelcen. In Amsterdam worden vele initiatieven gesteund, met wat extra aandacht voor de Pijp (de omgeving van de Amsterdamse brouwerij). Ook Den Bosch kent zijn eigen activiteiten. Bijzonder Kort geleden heeft de Raad van Bestuur een andere grote donatie ge daan. Het betreft een beurs voor jon ge artsen om twee jaar onderzoek te doen in de instituten die samenwer ken met het European Cancer Cent re in Amsterdam. Tijdens het wetenschappelijk congres kankeron derzoek reikte HKH Prinses Margriet op 17 maart de 'ECC Heineken fel- lowhip' uit aan Nicole B. Russell uit Edinburgh. Zij zal onderzoek doen op het gebied van radiotherapie. De ECC Heineken fellowship is de eerste in een rij van een aantal beurzen, die onder meer worden ge financierd door het Nederlandse be drijfsleven. Zoeterwoude De praktijk ervaring van telefonistes weegt voortaan mee bij de ontwikke ling van nieuwe telecommuni- catie-apparatuur in Nederland. In het Heineken-ontvangstge- bouw 'De Hooiberg' is 25 maart namelijk een gebruikersgroep voor telecom-operators opge richt. Thérèse van de Laar, hoofd Communicatiecentrum Heineken Zoeterwoude, is ge kozen tot voorzitter. De groep is samengesteld uit medewerkers van grote be drijven en valt onder de Neder landse Vereniging Bedrijfstele communicatie Grootgebruik (NVBTG). Gebruikers, leveran ciers en producenten van bij voorbeeld telefooncentrales, zullen vanaf nu regelmatig om de tafel zitten. Philips, PTT, Ericsson en Northern Telecom hebben hun medewerking toe gezegd. Afstemming tussen praktijk en techniek is overi gens niet het enige aandachts punt van de gebruikersgroep. Ook klantgericht werken en werkomgeving staan op de agenda. tQM Amsterdam De rivier de Amstel was 20 en 21 maart jongstleden het decor van de twintigste Heineken Roeivier- kamp. Er verschenen 250 ploe gen uit binnen- en buitenland aan de start. (Ter vergelijking: de eerste Heineken Roeivier- kamp, gehouden in 1973, telde 25 deelnemende teams.) Dit jaar zegevierde, evenals in 1991, de acht van roeivereni ging RIC. Het Heineken-evene- ment trok ondanks het minder goede weer vele roeisportlief- hebbers naar de oevers van de Amstel.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 11