Heeft u voor ons..A" Heineken krijgt dagelijks vele verzoeken van instellingen en particulieren om een financiële bijdrage. De verzoeken variëren van bijvoorbeeld geld voor een weeshuis in Roemenië tot geld voor een wetenschappelijk onderzoek. De 'Giftencommissie' neemt al deze aanvragen in behandeling. Kees Jan Strop In de Giftencommissie hebben het hoofd en een staflid van de afdeling Public Relations Nederland en het hoofd van de concernstafdienst Pu blic Relations zitting. Eenmaal in de drie weken beoordelen zij alle verzoe ken om een financiële bijdrage. Een centrale behandeling hiervan is be langrijk omdat er anders vooral naar buiten toe géén eenduidigheid in ons bedrijfsbeleid zou zijn. "Heineken heeft een produkt dat dicht bij de consument staat. Iedereen kent het. De consument vindt dat wij vriende lijk overkomen en eenprettige uitstra ling hebben. Omdat hij regelmatig leest dat Heineken een groot en ver mogend concern is, zijn de ver wachtingen meestal hooggespan nen." Aan het woord is PR-staflid Kees Jan Strop die al jaren lid is van de giftencommissie. In die jaren heeft hij verzoeken om een financiële bij drage voor de meest uiteenlopende doelen op zijn bureau gehad. "Gemiddeld krijgen we per maand zo'n vijfenveertig verzoeken. Daarbij tel ik niet de verzoeken om bijvoor beeld prijzen voor een bingo of gratis bier voor een braderieBier is ons han delsmerk. Daarom verkopen we het uitsluitend. Het aantal verzoeken om bingoprijzen is zo groot, dat we al leen de aanvragen uit de vestigings plaatsen van onze brouwerijen of horecagebiedsvestigingen in overwe ging nemen. Deze aanvragen worden overigens niet behandeld in de giften commissiebijeenkomst. Daarin be spreken we alleen aanvragen om fi nanciële steun. Bij die vijfenveertig brieven zijn evenmin verzoeken om sponsoring begrepen, want dat is iets heel anders. Onder 'gift' verstaan we een bedrag dat we geven, zonder dat we daarvoor een tegenprestatie ver langen. Het spreekt voor zich dat we over ons 'goede gebaar' nooit de pu bliciteit zoeken. Met onze financiële steun willen wij alleen maar aan geven dat wij ons bewust zijn van on ze maatschappelijke betrokken heid." Niet alles Alle verzoeken worden door de Giftencommissie in behandeling ge nomen. "Vanwege het grote aantal brieven dat binnenkomt, is het vanzelfsprekend helaas niet mogelijk alles te honoreren. Daarom concen treren we ons op nationaal of inter nationaal opererende, overkoepelen de instanties, die op hun beurt weer kleinschalige initiatieven ondersteu nen." Het Wereld Natuurfonds, Ter- re des Hommes en het Nederlandse Rode Kruis zijn goede voorbeelden van zulke instellingen. Onder hen is onlangs ook het geld verdeeld, dat vo rig seizoen door bezoekers van het Ontvangstcentrum in Amsterdam als toegangsprijs (twee gulden per persoon) is betaald."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 10