Eerste ideeën milieu-actie Contactavond reisvereniging Milieu-box voor klein chemisch afval Rotterdam De reisvereni- ging 'Vers van't Vat' hield 10 januari haar jaarlijkse contact avond en Nieuwjaarsbal. Voor zitter G. Zwaan opende de fees telijke avond, die dit keer helaas mager werd bezocht. Be halve de muziek en de vele lek kernijen, was er ook een speci aal Rad van Avontuur, waarbij vele prijzen werden weggege ven. Al met al een plezierig sa menzijn voor de leden van deze Heineken-vereniging. Zoeterwoude Het gaat goed met de milieu-actie van de Plaatselijke Ideeënbuscommis sie in Zoeterwoude. In de eerste actie-maand december kwa men al 22 milieu-ideeën bin nen. Daar waren wel veel mi lieu-onderwerpen bij, die al eens eerder aan bod zijn ge weest. Drie van de inmiddels binnengekomen milieu-ideeën zien er veelbelovend uit. En dat is volgens Henk de Jong, secre taris van de Plaatselijke Ideeën buscommissie een goede score. "Als er geen speciale actie is, krijgen we maandelijks onge veer vijftien ideeën binnen. Wat dat betreft zie je een dui delijke stijging. Aan de andere kant kun je bij een actie ook veel onbruikbare ideeën ver- Het logo van de milieu-actie wachten, omdat er natuurlijk altijd mensen zijn die graag aan de verloting van de prijs, in dit geval een fiets, willen mee doen. Dat weet je van te voren (dat was met de Columbus-ac- tie van een paar jaar geleden niet anders) en daar houd je van te voren ook rekening mee." De actie 'Milieu, wat doe je er aan', loopt tot en met novem ber van dit jaar. In deze periode kan elke Heineken-medewer- ker in Zoeterwoude zijn ideeën rond eerdergenoemd thema kwijt in de daarvoor bestemde ideeënbussen. De milieu ideeën moeten wèl te maken hebben met het eigen werk, de onderneming Heineken of de vestiging Zoeterwoude. Zoeterwoude De Zoeter- woudse brouwerij is sinds eind januari een nieuw milieu-ini tiatief rijker: de 'milieu-box'. Deze blauwe box is speciaal be stemd voor al het klein che misch afval van kantoor, zoals batterijen, printer-linten en correctie-vloeistof. De milieu boxen zijn op zeventien ver schillende plaatsen in de brou werij opgehangen, meestal in de buurt van een printer of ko- pieer-apparaat. Ze zullen, af hankelijk van het gebruik, één of twee keer in de maand wor den geleegd. De medewerkers van het kan toor in Zoeterwoude kunnen hun batterijen, printerlinten en balpennen nog steeds kwijt bij de afdeling Kantoorbehoeften. Van daar gaat het klein che misch afval via produktie naar de leverancier van kantoorarti kelen. In Den Bosch hebben ze geen milieuboxen. Daar wordt het klein chemisch kantooraf- val bij de Postkamer verzameld en door het Centraal Magazijn afgevoerd. Het plaatsen van de 'milieu- box'

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 26