"1992; het jaar van Heineken" "Mensen maken Heineken. De veranderingsthema's en de lange termijn doelstellingen zullen allemaal door mensen, door ons, verwezenlijkt moeten worden. Hoe enthousiaster we dat doen, des te beter de resultaten zullen zijn. Voor het bedrijf en voor ieder persoonlijk." Dit was de kern van de bood schap, die tijdens de Nieuw jaarsbijeenkomsten voor het per soneel op 2 en 3 januari in de Heineken Nederland vestiging en werd uitgesproken. In Zoe- terwoude werd de toespraak ge houden door algemeen direc teur R. V. Strobos. In Den Bosch werd dat gedaan door bedrijfs leider A. de Voogd. In de ande re vestigingen was het onder meer de taak van de hoofden Horecagebieden.Voor de hoofd kantoormedewerkers van de produktie-discipline hield de voorzitter van de Raad van Be stuur, G. van Schaik, een De heei Strobos A nieuwjaarstoespraak. Dat was voor het eerst, omdat HTS sinds de reorganisatie een concernaf deling is (HTB viel onder Hei neken Nederlands Beheer.). Het lid van de Raad van Bestuur L. Schouten hield dezelfde toe spraak voor de concernstafme dewerkers in Amsterdam. Optimisme De boodschap voor de Neder landse bierorganisatie straalde vooral optimisme over de toe komst uit. En dat na een perio de van onzekerheid rond de re organisatie, bedoeld om een plattere organisatie te verkrij gen waardoor kwaliteit en doel matigheid kunnen worden ver beterd. Ruim een jaar geleden zette Heineken Nederland de eerste belangrijke stappen voor grote veranderingen. Eind no vember 1990 gaven directie en bedrijfsleiding aan welke ver anderingen hen voor ogen ston den. Stuk voor stuk betrof het daarbij wijzigingen om de on derneming voor te bereiden op de toekomst. Om zo succesvol te kunnen opereren in de bier markt van de jaren negentig. In het voorjaar van 1991 stem den de vakbonden in met het Sociaal Plan en gaf de COR een positief advies voor organisa tiewijzigingen. Medewerkers die ouder zijn dan 55 jaar, of me dewerkers van 57lh konden desgewenst stoppen met wer ken via een speciale regeling. Ook in- en externe herplaatsing van medewerkers gebeurde op vrijwillige basis. "De zorgvul digheid van onze aanpak heeft A De nieuwjaarsreceptie in Zoeterwoude

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 3