Eerste cd voor Heineken Fanfare Maar toen had ik net geluk en vond een aantal mensen waarmee ik graag een eigen band op wilde richten. Dat was zo leuk en interessant dat ik toch maar weer verder ben gegaan. Nu heb ik dus sinds een half jaar mijn eigen band PayDay. We spelen alleen maar voor ons plezier. Want het is zo moei lijk om als amateurband optredens te krijgen en uiteindelijk door te bre ken. Deze band bestaat uit een bas sist, een gitarist, twee toetsenisten, een drummer, twee zangeressen die alleen bij optredens meezingen en een zanger, ik dus. Zo is de band he lemaal naar mijn zin,- ik heb eindelijk die mensen bij elkaar, die ik wilde hebben. En we hebben al wat optre dens gedaan." De hobby van Peh lp is eigenlijk meer dan een hobby, zijn hele leven wordt er door beheerst. Hij heeft in Den Haag ook een eigen oefenruimte waar hij veel van zijn vrije tijd door brengt. PayDay repeteert daar elke zondagavond. "Elke dag speel ik on geveer een half uur muziek, maar bij een eigen band komt zoveel kijken dat ik per dag wel twee uur kwijt ben. Dat is dan voornamelijk telefoontjes plegen en afspraken maken en niet te vergeten teksten schrijven, muziek componeren, opnemen, afluisteren, controleren en verbeteren. We spelen covers en eigen nummers. Met be hulp van een muziekcomputer schrijf ik de basis van een eigen num mer, die samen met de band wordt uitgewerkt", aldus Peh. China En alsof het nog niet genoeg is speelt Peh ook nog in een andere band: 'The Full House Gang'. Deze band heeft een vaste kem met daaromheen meerdere zangers, waarvan Peh er een is. Met die band oefent hij elke vrijdagavond in dezelfde oefenruim te. Al met al is hij het dus niet veel rustiger aan gaan doen. Peh: "Elke keer als ik wil stoppen, gebeurt er wel iets spannends waardoor ik weer door ga. Ilc heb er gewoon veel lol in. Nu gaat er misschien wel weer iets spannends gebeuren. Ilc heb namelijk familie in China wonen. Toen ik er deze zomer op vakantie was, heb ik ze een bandje gegeven met een paar geïmproviseerde nummers van Pay Day erop. Nou hebben ze dat op de radio in China gedraaid en ze waren erg enthousiast! We hebben daardoor een aanbod gekregen om komende zomer een paar optredens in China te geven. Of het allemaal gaat lukken, weet ilc nog niet maar we zijn druk aan het onderhandelen. Als ik straks een maand niet in de bedrijfskantine van Heineken te vinden ben, dan weet iedereen of het gelukt is." 27 Den Bosch De Heineken Fanfare heeft eind december opnamen gemaakt voor een eerste eigen compact disc. De ze cd komt eind februari uit en wordt ondermeer via het PUM aan het Heineken-personeel verkocht. De cd bevat negen nummers uit het repertoire van de Hei neken Fanfare. Deze variëren van zeer modern, zoals het nummer 'Der Demon' tot en met bekende hits als het on langs opnieuw uitgebrachte 'Bohemian Rhapsody' van de popformatie Queen. De opna men hadden 27 en 28 december plaats in het oude Centraal Magazijn van de Bossche brou werij. Deze ruimte, waar de Heineken Fanfare sinds enkele maanden haar repetities houdt, heeft een uitstekende akoes tiek. "We hebben er wel tijdens de opnamen vloerbedekking neergelegd. Zo konden we voorkomen dat je elk geschui fel van voeten op de band zou horen", vertelt secretaris Jo van Berkom van de Heineken Fan fare. "Niettemin werd in de ge luidswagen van Eurosound, dat De cd-opnamen in het oude Centraal Magazijn de opnamen verzorgde, tochnog een storende factor waargeno men: de stoel van een trombo nist bleek te veel te kraken. Hij kreeg dan ook snel een andere stoel." 1500 stuks De gloednieuwe cd zal eind fe bruari van de persen rollen. Voor die tijd moet er nog een speciale hoes gemaakt worden en zal de Heineken Fanfare een toepasselijke titel voor de cd verzinnen. Zondag 23 februari vindt de officiële presentatie plaats tijdens het Casino-con cert in Den Bosch. Daarna zal de cd worden verkocht aan re laties en het personeel van Hei neken. "In eerste instantie zul len er 1500 stuks worden uitge bracht. Als de cd aanslaat, laten we er meer maken", vertelt Jo van Berkom, één van de voor trekkers van de cd-opnamen. Een eventuele tweede cd zit er volgens hem voor de komende vier jaar nog niet in. "Dan moe ten we eerst een gloednieuw re pertoire opbouwen. Bovendien is een eigen cd-opname niet goedkoop. De Heineken Fanfa re betaalt dat zelf, maar we ho pen uiteraard een deel terug te vangen door de verkoop van de ze cd."

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 27