Heineken reinigt vervuilde bodem Straatnaam voor oprichter Vmmona Afscheid en jubileum in 1992 14 Den Bosch Heineken is eind november begonnen met de bo demsanering van het destijds aangekochte voormalige ter rein van een oliemaatschappij. Dit stuk grond, waar vroeger een olie-depot stond, is ver vuild met benzine-achtige componenten Heineken maakt de grond schoon om zo het ei gen grondwater beter te be schermen. Ook wordt door de bodemsanering bereikt dat dit terrein in de toekomst gebruikt kan worden voor eventuele uit breidingen van de brouwerij. Daarbij wordt gedacht aan een nog dit jaar te bouwen opslag loods, die de opslag van goede ren buiten het Heineken-ter- rein moet vervangen. Heineken is het eerste bedrijf op industrieterrein De Rietvel den, dat met bodemsanering begint. Zodra het voormalige oliemaatschappij-terrein bij Heineken gesaneerd is, zullen de omliggende bedrijven ook aan de sanering van hun terrei nen beginnen. Dit alles gebeurt in samenwerking met gemeen te, stadsgewest en provincie. Waterwinning In het verleden zijn bij diverse industrieterreinen rond de Bos sche brouwerij bodemveront reinigingen ontdekt. Daardoor moest Heineken in 1983 veilig heidshalve tegen hoge kosten zijn waterwinning bescher men. Door deze gebeurtenissen hebben gemeente, provincie en milieuinspectie vastgelegd, dat zij zich gezamenlijk zullen in spannen voor beschermings maatregels voor het waterwin- nen van Heineken op het industrieterrein De Rietvel den. Uiteraard binnen de wet telijke mogelijkheden. Als uitvloeisel hiervan is het bestemmingsplan gewijzigd en wordt nu door eerder genoem de drie een actief beleid gevoerd ten aanzien van het saneren van bedrijfsterreinen op indus trieterrein De Rietvelden. Ook heeft de provincie een bedrijf de opdracht gegeven het gehele in dustrieterrein te onderzoeken en duidelijk te maken hoe het terrein het beste gereinigd kan worden. De overheid heeft daarbij echter het standpunt dat bedrijven zelf het initiatief moeten nemen bij de reiniging van de bodem. Ons bedrijf is nu zelf met de bodemreiniging be gonnen, omdat het ten eerste zorgvuldig met het milieu wil omgaan, ten tweede via rappor ten precies weet waar de ver vuiling zit en op dit gebied een voorbeeldfunctie wil vervul len. Uiteraard in nauwe samen werking met provincie, stads gewest en gemeente Den Bosch. Actie-plan Bij het reinigen wordt de ver vuilde grond afgegraven en ver- Werkzaamheden op het A. vervuilde terrein vangen door nieuwe grond. De afgegraven grond gaat naar een terrein van het stadsgewest, waar ook de gecontroleerde vuilstort plaatsvindt. De ver vuilde grond wordt grondig schoongemaakt. De installa ties hiervoor zijn op dit terrein aanwezig. Daarna gebruikt De Vlagheide dezelfde schoonge maakte grond als afdeklaag voor de vuilstort. Bunnik Het voet-/fietspad dat langs Vmmona naar het Bunnikse spoor loopt, krijgt binnenkort de naam Anton van Dampad. Dat heeft de gemeen te van Bunnik 23 december be sloten. Anton van Dam was één van de oprichters van Vmmo na. Hij overleed in 1956. In 1968 werd Vmmona door het Heineken-concern overgeno men. Bij het vorige nummer ontving u een lijst met jubilea en pen sioneringen voor dit jaar (1992 dus!]De data die in die lijst ver meld staan zijn echter niet, zo als in de inhoudsopgave van het decembernummer stond, de re ceptiedata, maar de data waar op de betrokkenen officieel met pensioen gaan of jubileren. Via de mededelingenborden en de ingevoegde lijsten bij uw sa laris-afschrift wordt bekend ge maakt op welke data de betrokken medewerkers hun afscheid- of jubileumrecepties zullen houden.

Vers van 't Vat | 1992 | | pagina 14