Goede verkopen Buckler op fust Buckler op fust doet het goed. Steeds meer horeca ondernemers besluiten het vernieuwde alcoholvrije bier van onze brouwerij te gaan tappen. Na de introductie in juni van dit jaar, zijn ruim 600 tap installaties geplaatst. Elke week komen daar zo'n vijftig installaties bij. Joris Craandijk, product-mana ger Buckler, noemt drie punten op waarom het fustbier zo goed verkoopt. "De Nederlandse consument vindt over het alge meen dat een biertje van de tap lekkerder smaakt dan bier uit een fles. Daarnaast speelt het gemak voor de ondernemer mee. De speciale tapinstallatie van Buckler is gemakkelijk te plaatsen. De Bucklervaten nemen weinig ruimte in beslag en zijn daardoor praktisch han delbaar. En last but not least' komt de goede verkoop van Buckler op fust ook door de op mars van alcoholvrij bier in de horeca. Die markt is nog steeds groeiende." De groei in de verkoop van Buckler komt door goede resul taten in de horeca-sector en op de thuisverbruikmarkt. Het marktaandeel van Buckler in de supermarkten is verdubbeld sinds de herintroductie. De af zet in de herfstmaanden is lager dan in de zomermaanden. Joris Craandijk hierover: "Het sei zoenspatroon van alcoholvrij blijkt grotere pieken en dalen te kennen dan bij pils. Het is moeilijk de produktiecapaci- teit daar precies op af te stem men." Smaak Dat het goed zit met de smaak van Buckler wordt nog regel matig onderstreept door goede testresultaten. Enige tijd ge leden bijvoorbeeld, kreeg de Achterhoekse rockgroep Nor maal een aantal alcoholvrije biertjes voorgezet voor een 'blinde' test. De bandleden, die bekend staan om hun liefde voor bier, vonden de smaak van Buckler het dichtst bij die van gewoon pilsener liggen. De testresultaten zijn gepubliceerd in het tijdschrift Panorama. Actief 1992 "In 1992 zullen we ons vooral richten op het verder verster ken van het in het afgelopen jaar sterk verbeterde imago van Buckler. Dat betekent natuur lijk ook dat we doorgaan met consumentenacties, zoals bij voorbeeld rond de Buckler- wielerploeg. Wat de ploeg van Jan Raas betreft was en is ons sponsordoel de naambekend heid van het merk Buckler te vergroten. Dat is ruimschoots gelukt. Ongeveer 88 procent van de Nederlanders kent Buckler en ook in het buiten land is de naam Buckler be kend. Dat betekent echter nog niet dat we volgend jaar met de armen over elkaar kunnen gaan zitten. De boodschap is duide lijk: Buckler is het best smaken de premium alcoholvrije bier van internationale allure", al dus Craandijk.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 9