Van Munching overgenomen Heineken bereikte in januari overeenstemming met de heer Van Munching over de overname van Van Munching fit Co. Deze firma is al tientallen jaren de enige importeur van Heineken bier in de Verenigde Staten. Door de overname heeft Heineken directer invloed in de marketing en de distributie van haar produkten in Amerika. Ridder in belangstelling Onze Maastrichtse brouwerij De Ridder stond in 1991 in het middelpunt van de belangstel ling. De reden: Wieckse Witte. Dit witbier was net voor de jaar wisseling op de markt gebracht. In eerste instantie was het al leen verkrijgbaar in Maastricht. Al vrij snel vond het zijn weg naar de rest van het land. De produktiecapaciteit moest worden uitgebreid. Er was zelfs Franse belangstel ling voor Wieckse Witte. In juni zijn fusten naar Frankrijk geëx- porteerd. Het ging om een proef in samenwerking met Franpai- se de Brasserie. Onder naam Wseult' is Wieckse Witte op een tiental punten van de tap verkocht, ondermeer in de studentenstad Toulouse. Veel studenten waren in de zomer maanden met vakantie, waar door geen goed beeld van de marktsituatie kon worden ver kregen. De proef wordt daarom momenteel herhaald. Onlangs is een tweede partij naar Frank rijk vervoerd. Arbo-audit De Heineken-brouwerij in Zoe- terwoude is door de Zuidhol landse Arbeidsinspectie onder worpen aan een 'Arbo-audit'. Onderzocht is, of deze Heine- ken-vestiging een goed arbeids omstandighedenbeleid heeft en hoe de uitvoering daarvan is. Het onderzoeksrapport is kort geleden verschenen. Daaruit blijkt dat Heineken Zoeter- woude een goed Arbo-beleid voert. Met name op het gebied Heineken 1949-1988 De heer A.H. Heineken ont ving 26 maart het eerste exem plaar van het boek 'Heineken 1949-1988'. Het behandelt de geschiedenis van de brouwerij gedurende die periode. Omdat Heineken het personeel graag op de hoogte brengt van de his torie van het bedrijf, konden al le medewerkers een exemplaar afhalen in het PUM. Het boek is niet te koop in de winkel. Op een aantal externe relaties na, is het boek alleen aan Heineken- personeel uitgereikt. We belden een paar collega's met de vraag wat ze van 'Heineken 1949- 1988' vinden. Juha van den Berg (afdeling Export-A'Mau): "Ik ben nog niet aan lezen toe gekomen. Ik heb het alleen door kunnen bladeren. Ik vind dat het er mooi uitziet." Dirk Groen (MIT Z'Wou) is wel aan lezen toegekomen: "Ik ben al een aardig eindje gevorderd. Het is een interessant boek. Ik vind het bijvoorbeeld leuk om te weten hoe het vroeger ging tussen de agenten van Amstel en Heineken." Martin de Hoop (TD H'Bosch): "Ik heb het ge deelte gelezen over de Heine- ken-familie en de groei van het bedrijf. Gezien de kosten is het denk ik enigszins overdreven dat alle personeelsleden zo'n boek hebben gekregen. Al ziet het er netjes uit." Op het mo ment wordt 'Heineken 1949- 1988' vertaald in het Engels. De vertaling komt medio 1992 uit. van veiligheid is de score hoog. Het ontwikkelde beleid wordt namelijk in het gehele bedrijf uitgevoerd. Als gevolg van dit positieve resultaat wordt de vestiging pas weer over vier jaar doorgelicht. De Arbeidsinspec tie hoopt dat dit ook voor ande re grote bedrijven zal gelden. Het levert de inspecteurs een flinke tijdbesparing op. Ze kun nen hierdoor meer tijd be steden aan onderzoek in klei nere bedrijven.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 6