1991 jaar van veranderingen Met het nieuwe jaar in zicht, kijken we in dit nummer terug op 1991. Een selectie uit de belangrijkste en de meest opvallende ontwikkelingen en gebeurtenissen op deze en de volgende twee pagina's. Horecagebieden veranderd Sinds begin januari zijn de hore cagebieden West Brabant/Zee land, Midden Brabant en Rot terdam veranderd. We kennen nu de horecagebieden Brabant en Rotterdam/Zeeland. "Door de samenvoeging van West- en Oost-Brabant is ons hoofdver koopkantoor in Den Bosch ge vestigd, in plaats van in Breda. Een voordeel daarvan is, dat we onze klanten nu in een brouwe rij-omgeving kunnen ontvang en", aldus een contente Hans Olthoff (hoofd horecagebied Brabant) in Vers van 't Vat. ^Positie versterken De eerste werkdag van 1991 be gon traditioneel met de nieuw jaarstoespraak. Het manage ment van Heineken Nederland noemde kwaliteit, slagvaardig heid, flexibiliteit, efficiency en creativiteit als de sleutelwoor den voor de Nederlandse orga nisatie voor de jaren negentig. Daarvoor is een reorganisatie een voorwaarde. "De sterke po sitie die ons bedrijf heeft, willen wij behouden en versterken. Daarvoor zijn op allerlei terrei nen ingrijpende maatregelen nodig", aldus de heer Strobos, die in Zoeterwoude de nieuw jaarstoespraak hield. Per 1 juni werd in de reorganisa tie van Heineken Nederland een Sociaal Plan van kracht. Het plan is drie jaar geldig. Er staan ondermeer regelingen in voor interne- en externe her plaatsing van medewerkers en voor het vervroegd uittreden van 55-plussers en 57'/j-jarigen. Ontvangstcentrum Amsterdam geopend Burgemeester E. van Thijn van Amsterdam en de heer A.H. Heineken openden op 22 mei het Heineken Ontvangstcen trum. Daar zijn sindsdien zo'n 70.000 gasten uit de hele we reld gastvrij ontvangen. De voormalige Heineken brouwe rij aan de Stadhouderskade is grondig verbouwd voor de nieuwe bestemming. Het oude brouwhuis is geheel gerestaureerd. In de voormalige vergistingskuipen is een expo sitieroute aangelegd. Met be hulp van de modernste audiovi suele technieken wordt de geschiedenis van het bier en die van Heineken verteld. Personeelsleden konden zich inschrijven voor een rondlei ding. Daar bleek veel belang stelling voor te bestaan. De reacties waren over het alge meen erg positief. Daarnaast heeft het in 1991 aangekochte draaiorgel kortgeleden een plaats gekregen op de Hopzol- der.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 4