is een jaar geweest met vele, soms turbulente gebeurtenissen. De landen in het Midden-Oosten zijn, nadat er in februari gelukkig een einde kwam aan de Golfoorlog, begonnen aan de herstelfase. Dat laatste kan helaas niet gezegd worden van het land dat wij allen kennen als Joegoslavië. Door al het leed, dat via krant en televisie onze huiskamers bereikt, zijn wij ons er juist in deze periode sterk van bewust dat 'vrede' een zeer groot goed is. Laten we hopen dat 1992 vrede voor iedereen zal brengen. 1991 is een jaar waarin ook bij Heineken veel gebeurd is. Met de uitvoering van de reorganisatie bij Heineken Nederland is een begin gemaakt. Ook bij de concernstafdiensten is de herstmcturering in een volgende fase gekomen. Al de veranderingen, die niet voor iedereen even gemakkelijk zullen zijn, zijn nodig om als succesvolle onderneming de toekomst tegemoet te kunnen treden. Met nadmk noem ik Heineken een succesvol bedrijf, fuist omdat het goed gaat kunnen we met z'n allen datgene doen wat voor de toekomst nodig is. Wereldwijd willen we de onbetwiste leider zijn in het premium segment. Leiderschap betekent in dit verband de 'beste' zijn, niet alleen nationaal maar ook internationaal. Dit kunnen we alleen bereiken als we met z'n allen bereid zijn er hard en vakkundig aan te werken. Door flexibel te zijn en door duidelijke verantwoordelijkheden te krijgen en te nemen. Een vereiste voor succes is ook dat wij eerlijk en open communiceren, dwars door alle lagen van de organisatie heen. Het afgelopen jaar heb ik gelukkig gemerkt dat iedereen bereid is samen de schouders er onder te zetten. Die bereidheid tot samenwerking is heel belangrijk. Want uiteindehjk drijft een onderneming vooral op het enthousiasme en de motivatie van zijn medewerkers. Pas dan kan er daadwerkelijk een 'new spirit' ontstaan. Tot slot wil ik u allen hartelijk bedanken voor uw inzet in 1991. Ik hoop dat u ook 1992 met veel vertrouwen, inzet en enthousiasme tegemoet ziet. Ik wens u plezierige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. Namens de Raad van Bestuur, G. van Schaik 1991

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 3