Vier-ploegen- dienst gewijzigd Wanneer de Ondernemingsraad positief adviseert, ziet de vier- ploegendienst voor het personeel van Verpakken, MIT en de Bedrijfskantine in Zoeterwoude er anders uit per 1 januari. Dan wordt per cyclus van vier weken niet zes nachten achterelkaar gewerkt, maar twee keer drie nachten. 10 VRAAG 2: Als de meerderheid van de mensen kiest voor het houden van een proef kies i voor. a. Een twee-nachtenschema ZO MA Dl WO DO VR ZA WEEK 1 - N N V V L L WEEK 2 - - - N N V V WEEK 3 - L L - - N N WEEK 4 - V V L L - - b. Een drie-nachtenschema ZO MA Dl WO DO VR ZA WEEK 1 - N N N - V V WEEK 2 - V V L L - - WEEK 3 - L L - N N N WEEK 4 - - - V V L L Dc discussie over een eventue le wijziging van het vier-ploe- genstelsel is al twee jaar gele den gestart. Vooral voor de oudere medewerkers blijkt zes nachten achterelkaar werken zeer vermoeiend te zijn. Pro- duktieleider Zoeterwoude Jan Jaap ten Hoor daarover: "Het li chaam van een mens wordt ge regeerd door een biologische Idok. Het omschakelen naar een ander levensritme duurt 5 tot 6 dagen. Met andere woor den, wanneer iemand zes nachten achterelkaar heeft ge werkt moet de biologische klok weer worden omgeschakeld. Werken in kortere cycli is min der vermoeiend, omdat de om schakeling minder zwaar is." Door tussenkomst van de reor ganisatie is het nemen van een besluit over de wijziging van het vier-ploegenrooster even in de koelkast komen te staan. De commissie VGW (Veiligheid, Gezondheid en Welzijn) van de Zoeterwoudse Ondernemings raad zette de discussie enige tijd geleden weer in gang. Uit het werkoverleg van de mede werkers van de betreffende af delingen is vervolgens een aan tal suggesties voor wijziging gekomen. Twee daarvan wer den uitgekozen: één rooster van drie maal twee nachten èn één rooster van twee maal drie nachten. Kiezen De keuze was aan de medewer kers van de gehele afdeling Ver pakken; de vier-ploegendienst- medewerkers van Magazijnen en Intern Transport (MIT) (bin nen deze afdeling wordt ook in een drie-ploegendienst ge werkt); de personeelsleden van de Bedrijfskantine en de acht medewerkers van het Centraal Magazijn. Zij Jtregen een en quête-formulier thuisgestuurd. De afdeling Verpakken in Zoeterwoude Een gedeelte van de enquête. De meerderheid wil een proef met mogelijkheid 'B' "Daaruit blijkt dat 70% van Ver pakken, 65% van MIT en 76% van het Bedrijfskantine-perso neel vóór het twee maal drie nachtenrooster kiest. Van het Centraal Magazijn is 85% tégen een ander rooster dan het hui dige zes nachtenschema. De acht medewerkers van deze af deling blijven dan ook volgens het oude rooster werken. De circa 550 collega's van de ande re afdelingen gaan per 1 januari twee maal drie nachten per vier weken werken. Het gaat hier overigens om een proef van één jaar. In de tweede helft van 1992 wordt de proef geëva lueerd. Wanneer er behoefte aan bestaat, zal ook dan een en quête worden gehouden", aldus de produktieleider. Waarom kiest de meerderheid voor twee maal drie nachten werken? Ten Hoor: "Vermoede lijk vanwege de betere week endbeleving en een betere ver deling van de vrije tijd in dit rooster. Al met al denk ik dat de roosterwijziging een goede zaak is. Het is beter voor de ge zondheid en het komt voor de oudere werknemers als geroe pen." De overgang van het oude naar het nieuwe rooster is met posi tief resultaat getoetst aan de wettelijke regels en normen. Er kan zonder problemen worden omgeschakeld per 1 januari.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 10