Heineken Jazzfestival geslaagd Skelton wint Heineken Prijs Het hoogtepunt lag in het weekend, dat vrijdagmiddag 18 oktober feestelijk werd inge luid met streetparades in, op en nabij het Lijnbaancentrum en het Stadhuisplein. Om 20.00 uur begon de jaarlijkse jazz- kroegentocht, waarvoor onge veer 90 horeca-gelegenheden de deuren hadden opengezet. De Rotterdamse binnenstad stond ook zaterdagmiddag in het teken van feestelijke street parades. Die fungeerden als een voorprogramma voor de Jazz- Night, zaterdagavond in De Doelen. Daar betraden groot heden als baritonsaxofonist Het negende Heineken Jazzfes tival ging van start op het Schouwburgplein met een op treden van het Willem Breuker Kollektief. Breuker had hier voor van het festivalbestuur een compositie-opdracht ge kregen. Voor de uitvoering van het stuk werd ondermeer de hulp ingeroepen van Toby Rix. Ook de jonge, getalenteerde jazzmusicus Arend Niks had een compositie-opdracht ge kregen. Zijn Heineken Jazz stuk ging woensdag 16 oktober in première in Thelonious, een van de belangrijkste jazzpodia van Rotterdam. Rotterdam Het Heineken Jazzfestival is ook dit jaar een groot succes geworden. Rotter dam stond een week lang in het teken van de nog altijd populai re muzieksoort. De havenstad was van 13 tot en met 20 okto ber het centrum van de inter nationale jazz. Een indruk van de streetparades Gerry Mulligan en jazzdiva Tania Maria het podium. Dat in Nederland goede jazz wordt ge maakt bewezen onder anderen Hans Dulfer Tough Tenors en Greetje Bijma. Het Ray Baretto Latin Ensemble sloot de JazzNight af met een dam pende set. Daarmee was het feest in De Doelen compleet. Het Heineken Jazzfestival werd zondag afgerond in de Sint Lau- renskerk met een zeer energiek gospelconcert van de Rev. John ny Thompson Singers uit de Verenigde Staten. De bezoekers gingen swingend de kerk uit. Amsterdam De Engelsman Nick Skelton heeft met zijn paard Allan Paul Floridon de Heineken Prijs gewonnen tij dens Jumping Amsterdam. Hij kreeg de prijs uit handen van Heineken-directeur Strobos. De strijd om de Heineken Prijs werd gestreden op vrijdag 1 no vember in de RAI in Amster dam.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 9