Nieuwe fietspaden weer met werken beginnen en op die datum kon mijn dochtertje Kayleigh meteen bij de crèche in Scheveningen terecht, dichtbij mijn woning." De zes maanden oude Kayleigh ver blijft daar van 8.00 uur 's morgens tot en met 17.30 uur in de middag. "Ik breng Kayleigh 's morgens zelf weg en mijn moeder haalt haar 's middags weer op, omdat ik zelf 's avonds door de file te laat van mijn werk kom om op tijd bij de crèche te zijn. En ik kan de leidsters van de crèche moeilijk zo lang laten wachten." Ook over de af handeling van het administratieve ge deelte is Hélen erg tevreden. "Ilt ben door de bemiddelende stichting opge beld om van te voren eens in de crèche te gaan kijken. Daarna tekende ik een contract en voor de rest heb ik er let terlijk geen kind meer aan." Geen keus Verkooptelefoniste Clara van Lies hout van de drankenhandel Vul- linghs-fanssen-Huyben B.V. in Horst staat nog op de wachtlijst voor kinder opvang. Zij vertelt hierover: "Ik had geen andere keus. Het kinderdagver blijf in Horst is pas in september 1990 geopend. Dat betekent dat hier lange tijd geen kinderdagverblijf is geweest. Veel moeders haalden daarom ie mand in huis om thuis op de kinderen te passen. Omdat daar in Horst al veel gebruik van wordt gemaakt, is het moeilijk nog iemand te vinden die dat voor je wil doen. Bij het kinderdagver blijf kun je zeker zijn van goede op vang. Tijdens een gesprek met de be middelende stichting viel mij al op hoeveel zorg er besteed wordt aan de opvang van de kinderen. Oftewel hoe veel Heineken er voor over heeft om een kind goed te plaatsen. Ieder kin derdagverblijf moet aan een aantal regels voldoen, voordat men tot plaat sing overgaat. Daarmee kweek je bij de moeder het vertrouwen dat haar kind goed opgevangen wordt." Clara vulde destijds ook de enquête over kinderopvang bij Heineken in. "Ik vind het goed dat ook medewer kers zonder kinderen al over kinder opvang nadenken. Voor mij is het straks zeker een uitkomst, want door deze mogelijkheid kan ik door blijven werken." Clara verwacht haar eerste kind in januari volgend jaar. Na haar zwangerschapsverlof zal ze eerst ge bruik maken van de regeling ouder schapsverlof, waarbij ze een half jaar lang 20 uur in de week mag werken. Per 1 april 1992 zal haar kind maan dag, dinsdag en vrijdag gebruik gaan maken van het kinderdagverblijf. In een later statium vindt een evalua tie plaats over het project kinderop vang bij Heineken. De aanleg van het fietspad in Zoeterwoude. Vroeger liep hier alleen een voetpad, waar vooral fietsers gebruik van maakten Zoeterwoude Heineken Zoe terwoude krijgt een eigen fiets pad, dat aansluit op de Burge meester Smeetsweg. Het nieu we, brede fietspad loopt achter de benzinepomp langs en stopt bij het parkeerterrein achter de Poortcontrole van de brouwe rij. Langs dezelfde route komt bovendien een voetpad. Om beide paden van elkaar te on derscheiden, krijgt het voetpad grijze en het fietspad rode te gels. Bovendien komt achter de benzinepomp een houten hek werk. Eind november zijn voet en fietspad klaar voor gebruik. Ook het Vrumona-terrein in Bunnik is een fietspad rijker. De gemeente Bunnik heeft dit pad vorige maand aangelegd. Het fietspad gaat over het Vrumo na-terrein naar het NS-station in Bunnik. Door de aanleg kun nen fietsers voortaan veiliger bij het station komen. Het fietspad in Bunnik

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 7