De proef met kinderopvang voor Heineken- medewerkers wordt met een jaar verlengd. Dat is de voorlopige conclusie over dit project. We spraken met Helma van Varik (Arbeidszaken) en enkele deel nemers over de ervaringen tot nu toe. De proef begon in januari 1990 en zou in eerste instantie twee jaar duren. Na een aanvankelijk langzame start, is dit jaar het aantal deelnemende mede werksters gestegen naar 29. Samen goed voor 16 '/2 dagdeel in een kinder dagverblijf. Waarom duurde het zo lang voordat veel medewerkers zich voor de proef aanmeldden? Helma van Varik, medewerkster secretariaat Arbeidszaken in Zoeterwoude (de af deling die het project draagt) vertelt hierover: "Veel vrouwen meldden zich tijdens hun zwangerschap voor kin deropvang aan, maar hebben de op vang pas na hun verlof nodig. Con creet betekent dit dat het bijna een jaar duurde voordat de eerste kinde ren werden geplaatst. Daarom is be sloten de proef met een jaar te ver lengen, om op die manier een reëel beeld te krijgen van de behoefte aan kinderopvang." Nog geen vaders De proef met kinderopvang is opgezet om het werken van vrouwen bin nen Heinelcen te bevorderen. Behalve vrouwen kunnen ook alleenstaande vaders gebruik maken van de regeling. Tot nu toe heeft deze laatste groep zich nog niet aangemeld. Een groot aantal van de deelnemende mede werksters komt uit de vestiging Zoe terwoude. Helma van Varik hierover: "We hebben echter ook deelnemers uit bijvoorbeeld de vestigingen in Bunnik en Horst." Deelnemers aan het project kunnen drie voorkeur plaatsen aangeven waar ze hun kinde ren willen onderbrengen. Een grote landelijke stichting zorgt vervolgens voor de bemiddeling tussen de deel nemers en het kinderdagverblijf in één van die plaatsen. Enthousiast De kinderopvang is bestemd voor ba by's en peuters in de leeftijd van 0-4 jaar. Deelnemers kunnen minimaal vijf en maximaal tien dagdelen per week gebruik maken van kinderop vang. Hélen van der Zwan, admini stratief medewerkster bij dranken handel Lafeber in Leiderdorp, is erg enthousiast over de kinderopvang. Zij vindt de ouderbijdrage voor de kin deropvang geen bezwaar. "Die is meer dan redelijk", meent ze. Hélen maakt sinds 5 augustus gebruik van de rege ling tot kinderopvang. "Ik ben heel blij met deze regeling, omdat ik daardoor gewoon hele dagen kan blijven werken", vertelt ze. "Ik zou 5 augustus

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 6