fles en blik De klacht uit de markt kwam via Marketing bij de afde ling Verpakkingstechnologie terecht. Daar werd hard ge werkt aan een verbeterde, nieu we verpakking voor de sixpack. "Er zijn in totaal zeven verschil lende uitvoeringen ontwik keld, die alle zeven serieus bekeken zijn. Daarbij was het ook belangrijk dat de nieuwe sixpackverpakking zonder pro blemen in een displaykrat zou passen. Ook moest gekeken worden naar een nieuwe slui ting van de verpakking. Uitein delijk is deze nieuwe verpak king uit de bus gerold: een cluster met verlijmde zijslui tingen die de streepjescode op de bierflessen afschermen." Exportverpakking Tegelijkertijd met de nieuwe sixpackverpakkingen voor fles, is een nieuwe sixpackverpak king voor blik ontwikkeld. De ze is in eerste instantie gemaakt De oude hicone- sixpackverpakking en de nieuwe kartonnen sixpackverpakking (onder) voor blik. Bij de kartonnen verpakking is voor een vouwsluiting gekozen Ook bij deze nieuwe verpak king is rekening gehouden met het afschermen van de streep jescode op de blikken. Om dit te bereiken is bij de cluster voor een vouwsluiting gekozen." Nieuwe machines Tegelijkertijd met de nieuwe verpakkingen, moest ook het machinepark van de Bossche brouwerij worden aangepast. Daarvoor werd de brouwerij be gin oktober uitgebreid met twee nieuwe verpakkingsma chines. Colonne 6 kreeg een sixpack-machine, die de nieuwe binnenland-verpak king voor flessen bier maakt. Deze sixpack-machine kan on geveer 150 clusters per minuut maken. Ook Colonne 7 kreeg half november een dergelijke machine. Colonne 11 werd voor de nieu we sixpackblikverpakking voor ondermeer de USA uitgebreid met een clusterpack-machine van het merk MEAD. Met deze machine kunnen 33 cl. en 35,5 cl. met een karton tot sixpack worden geclusterd. De nieuwe clusterpack-machine heeft een capaciteit van circa 200 six- packs per minuut. De oude en de nieuwe (rechts) sixpackverpakking voor flessen bier voor export naar de USA, maar zal ook voor de Nederlandse markt worden gebruikt. "Eén van de staten in Amerika gaat het gebruik van hicones (plas tic ringen, waarmee de blikken bier bij elkaar worden gehou den, red.) verbieden. Wij wilden een dergelijk verbod vóór zijn en hebben een nieuwe sixpack verpakking voor blik gemaakt. Deze verpakking oogt mooier, maar is kostbaarder dan de hicone-sixpackverpakking.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 5