Kaartjeswinnaar Kees Blok land (afdeling RCA A'Wet): "Leuk dat jullie bellen. Mijn vrouw en ik wilden Vers van 't Vat al een be dankbriefje struren. 27 ok tober was namelijk onze tiende trouwdag! De show was weergaloos. Prachtig decor. Mooie belichting. Volgend jaar zijn we er zéker weer bij." zijn grote successen 'Sebastian' en 'Make me smile'. Het pu bliek zong uit volle borst mee, nog eens extra aangespoord door de 'Cockney Rebel' him self. Remmen los Het orkest pakte na de pauze flink uit met ondermeer een mooie uitvoering van de 40e symfonie van Mozart. Waarna Randy Crawford opkwam. Nog voor ze een noot had gezongen, was een staande ovatie haar deel. In 'One day I'll fly away' hield ze zich nog wat in. De ho ge gedeelten liet ze over aan de zaal. Tijdens haar mega-hit 'Streetlife' gooide ze definitief alle remmen los. Het inmiddels opgewarmde publiek volgde haar voorbeeld. Ahoy' was één swingende zee van mensen, van jong tot oud. Dirigent Robert Groslot en zijn orkest trakteerden de zaal daarna op nog een aantal klassieke the ma's, ter introductie van de top '<y of the bill van de avond. srgaloos Supertramp En dat was Roger Hodgson, de voormalige zanger van Super tramp. Hij speelde met II Nove- cento en de John Miles Band maar liefst vier succesnum mers van die groep: 'The Logi cal Song', 'Take the Long Way Home', 'Fool's Overture' (veel gebruikt als achtergrondmu ziek bij tv-documentaires) en natuurlijk als uitsmijter 'Give a little bit'. "Om kippevel van te krijgen", aldus een toeschou wer. De avond der prominenten kreeg een waardig slot. Na 'Land of Hope and Glory', werd het beroemde Beatles-nummer 'Hey Jude' ingezet. Alle promi nente artiesten verzamelden zich op het podium en droegen ieder hun steentje bij, geholpen door het enthousiaste publiek. Tweede proms? Aan de bij de organisatie be trokken Chris Woerts (PR Hei- neken Nederland) de vraag of er volgend jaar weer een Heine- ken Night of the Proms komt: "Waarschijnlijk wel. Het was een zeer geslaagde avond. Het publiek reageerde perfect op het orkest. De artiesten waren Kaartjeswinnares Josephi ne van Walbeek (tele foniste bij Heineken Hoofddorp): "Ik vond de Night of the Proms fantas tisch. Vooral de onge dwongen sfeer sprak mij aan. Verder ben ik geen kenner van klassieke mu ziek, maar ook dat gedeel te viel me mee." fantastisch. De sfeer backstage was ook prima. Dit evenement is zeker voor herhaling vatbaar." De televisie-registratie van de eerste Heineken Night of the Proms is binnenkort nog te zien bij RTL4, namelijk op 14 en 21 december. Beide uitzendin gen beginnen om 21.05 uur. Roger Hodgson

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 29