De eerste Heineken Night of the Proms heeft aan alle verwachtingen voldaan. Het bijna uitverkochte Ahoy' in Rotterdam schudde zondagavond 27 oktober op zijn grondvesten. Het was een weergaloos spektakel. Night of the De combinatie van pop en klas siek blijkt een breed publiek aan te spreken. Robert Groslot, dirigent van II Novecento (het orkest van de 20ste eeuw), be trok de menigte vanaf het eer ste moment bij de uitvoering van beroemde klassieke the ma's. Op zijn teken deed de hele zaal mee, hetgeen de pri ma sfeer illustreerde. Beverley Craven was de eerste pop-ar tieste die het podium betrad. De begin-akkoorden van haar hit 'Promise me' werden met luid gejuich begroet. De Ameri kaanse pianist Daniel Blumen- thal nam vervolgens plaats ach ter de vleugel. Ondermeer voor een uitvoering van 'I got Rhythm'. Vervanger Christopher Cross kon om me dische redenen niet optreden tijdens de Heineken Night of the Proms. Gelukkig werd snel een vervanger gevonden in de persoon van John Miles. De hit 'Music' werd luidkeels meege zongen. De bij de ingang aan het publiek verstrekte lampjes (te gebruiken in plaats van aan stekers) zorgden voor nog meer sfeer. II Novecento kreeg hulp van een aantal Nederlandse koren. Kaartjeswinnaar Norbert Steenbrink (Intern Trans port H'Bosch): "Dit is een uitstekend evenement om de naam Heineken aan te verbinden. Ik kende al de Engelse Night of the Proms en het viel me mee dat er ook hier zo'n ge mengd publiek op af komt. Ongelooflijk eigenlijk dat zoveel goede artiesten op één avond bij elkaar kun nen worden gebracht. Vooral Roger Hodgson en John Miles vond ik erg goed. Het geheel was per fect." Zij imponeerden in 'O Fortuna' en 'Fortuna plagno vulnera' uit de Carmina Burana van C. Orff. Vervolgens was het de beurt aan Heineken Bokbier-liefheb- ber Steve Harley. Hij vertolkte Randy Crawford en Steve Harley Proms: weei

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 28