trant van 'dat bier kan mis schien wel in Nederland, maar niet in Limburg.' Uiteindelijk heeft Buckler de toets der kri tiek doorstaan en is het ook hier geaccepteerd. Amstel Malt is pas maandag 21 oktober aan de horeca uitgeleverd. Daar valt dus nog niet veel over te vertel len, maar ik heb er hoge ver wachtingen van." Vechtpositie Limburgers drinken veel ver schillende bieren, ook Belgi sche en Duitse. Niettemin zijn ze 'trots' op hun 'eigen' bier. "De positie van Heineken, maar ook Amstel, is hier dan ook niet een vanzelfsprekende. In de ogen van de Limburger zijn dit Hollandse, dus vreemde bieren en geen Limburgse. De namen 'Heineken' en 'Amstel' omdat Limburg een rijk vereni gingsleven kent, vindt bijna elk weekeinde wel een evenement plaats. Wat dat betreft kennen wij hier als brouwerij geen mo ment van rust. Het bruist in Limburg." Actief aanwezig Peter Janssen en de overige le den van het management-team wisselen elkaar af bij het bezoe ken van alle evenementen in het Limburgse. Op die manier wordt ook voorkomen dat er meerdere mensen tegelijkertijd op het zelfde evenement aan wezig zijn. Rob van Leendert, sinds 1 oktober bedrijfsleider van de Drankenhandel Maas en Jeker, hierover: "Door heel ac tief aan het verenigingsleven deel te nemen en andere evene menten te bezoeken, laat je zien dat je geïnteresseerd bent in Limburg en de Limburgse cultuur. En dat is heel belang rijk in dit gebied. In onze over legvergadering, beslissen we wie welk evenement bezoekt. Dat wordt ook in de agenda vastgelegd. Tijdens het evene ment zelf vervul je een soort public relations-functie en moet je ook wel eens een woordje voor de microfoon zeg gen om op die manier als brou werij ook woordelijk de feest vreugde te verhogen. Dat hoort er in Limburg gewoon bij." Alcoholvrij Niet alleen dc horecagelegen heden zijn in het noorden an ders, dan in het zuiden, ook de afzet van Heineken en Amstel. Pam Janssen: "Heineken is sterk in het noorden, terwijl Amstel, vanwege de eerder ge noemde historische positie, in het zuiden sterk vertegenwoor digd is. Wieckse Witte, witbier dat wij ook verkopen, loopt in Limburg uitstekend. Buckler werd in het begin door veel Limburgers met een scheef oog aangekeken. Dit alcoholvrije bier werd op een ludieke ma nier negatief benaderd. Er wer den grappen over gemaakt in de Achter de tafel van links naar rechts: Gaston Goossens, Harrie Ritzen, Caroline Niesten, Jean Dorren, Theo Hameiers, Hans Uhl, Leon van Hout en Jacques Joosten alleen geven ons in dit gebied geen voorsprong. Daarom moe ten we er als brouwerij voor zor gen dat we extra goede kwali teit leveren. De kwaliteit van onze produkten staat buiten kijf. Ik doel meer op een goede kwaliteit van onze organisatie. Dat betekent de juiste mensen op de juiste plaats, een goede service naar onze relaties, zeer goed onderhoud van de appara tuur. Kortom: hier in Limburg hebben wij een vechtpositie", aldus Pam Janssen. Bij dit alles hoort ook kennis hebben van de kleurige Lim burgse samenleving. Want de Limburger verwacht dat de brouwerij bij elk feest aanwezig is. Of het nu om een receptie, of een uitvoering van de plaatselij ke harmonie-orkest gaat. Peter Janssen: "Dat betekent datje als brouwerij je gezicht moet laten zien op deze happenings. En Dat dat door de Limburgers ge waardeerd wordt, blijkt wel uit de acceptatie van Heineken en Amstel in het Limburgse. Niet temin waakt het hoofd Horeca- gebied ervoor dat dit in de toe komst zo blijft. "We moeten constateren dat onze inspan ningen hier succes hebben", meent hij. "We moeten echter ook constateren dat dat bete kent dat we er nog harder tegen aan moeten. Dat onze aanpak hier nu effect heeft, betekent namelijk niet automatisch dat alles lukt. Kortom, hard wer ken, voortdurend op onze te nen lopen en er als team tegen aan gaan om de positie van de brouwerij te verbeteren en zo ons aandeel in deze markt te verhogen. Dat moesten we acht jaar geleden toen ik hier begon. En dat moeten we nu nog." Enkele medewerkers van drankenhandel Vullinghs- Janssen Huyben B. V. in Horst, met voor van links naar rechts: Frans Allaart, Jolanda Hofmans, Arie Doors, Jan Appeldoorn, Jos de Swart, René ten Haaf, Ger Rynders, Truus Roosen, Jos Hendriks en Piet Nijssen. Op de tweede rij beginnend achter Arie Doors: Arjan Brugman, Frans Smits, Cor Swerts, Wiel Schatorjé, Jo Derks en Har Wilms. Op de heftruck Joep Lemmen Enkele medewerkers van de drankenhandel Maas en Jeker in Nuth, met zittend van links naar rechts: Giel Faarts, Mathie Mans, Frans Boesten. Achterste rij van links naar rechts: Jean Beckers, Gerrit Lindelauf. Albert Kruts, Huub Widdershoven, lose Heuts, René Thomassen, Guus Laeven, Rob van Leendert, Madeion Moonen, Debbie Bruist, Piet Hein Maes en Eddie Vandevenne

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 21