In 1992 krijgt elke horeca- vertegenwoordiger een kleine draagbare pc (notebook) mee op pad, Het uiteindelijke doel hiervan is om nog sneller en beter te kunnen reageren op veranderingen in de markt. In Hoofddorp startte dit jaar een proef met het gebruik van deze pc. iPilP Lex Ritman met pc onderweg naar een klant. Onderweg kan hij eventuele veranderingen direct op de pc wijzigen. Thuis worden die wijzigingen via de telefoon naar de centrale AS/400 in Zoeterwoude verstuurd Eugène Caron (links) en Ron Maarschalkerweerd HOMERUS (HOreca Manage ment En Registratie Uitvoering Systeem) zoals het project offi cieel heet, is als eerste in het ho- recagebied Amsterdam/Utrecht gestart. Fred Tromer, projectlei der en hoofd van dit horecage- bied, verklaart: "Hoofddorp ligt vrij centraal en is gemakkelijk vanuit Zoeterwoude bereik baar. Wij werken hier veel sa men met de stafdiensten in Zoeterwoude en kunnen wat afstand betreft snel bij elkaar komen. Bovendien gaat het hier om een groot horecage- bied, dat representatief kan worden geacht voor de rest van Nederland." Begin dit jaar werd onder lei ding van de Dienst Informatie Management (DIM) een pilot- team in Hoofddorp gevormd. Dit bestaat uit Verkoopleider Ruud Smeets, zeven vertegen woordigers en medewerkers van de Verkoop Binnendienst. Samen met dit team worden al le mogelijkheden van HOME RUS in de praktijk getest om zo eventuele problemen bij de in voering voor te zijn. Een grote oefening dus, vóór de volledige invoering van het systeem in 1992 in Hoofddorp en in de an dere horecagebieden. Papieren systeem Wat houdt HOMERUS eigen lijk in? Fred Tromer: "HOME RUS is een volledig geautoma tiseerd systeem dat de zogenoemde HIS-kaart, of te wel papieren klantenkaart ver vangt. In de toekomst kan elke horecavertegenwoordiger zelf alle veranderingen bij de klant op zijn 'notebook' te wijzigen. Dit notebook is een personal computer van nog geen drie ki lo in A4-formaat, die gemakke lijk kan worden meegenomen. Dit betekent dat de klant nog beter en sneller geïnformeerd kan worden. Door het note book hoeft de vertegenwoordi ger de wijzigingen niet meer op een klantenkaart te schrijven of, zoals vroeger ook wel eens gebeurde, op de achterkant van een viltje. De vertegenwoordi ger kan immers sneller gege vens uit zijn notebook krijgen." "Van viltje naar notebook"

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 16