Het personeel van Bols Benelux beleeft binnenkort de première van de nieuwe bedrijfsfilm 'Ruiken en proeven'. De in 1981 gemaakte film 'Van korrel tot borrel' was aan vervanging toe. Bols Benelux is actief op de ape ritieven-, gedistilleerd en wijn markt in (zoals de naam al aan geeft) België, Nederland en Luxemburg. In Zoetermeer spreken we met hoofd PR Wim Ingenhoven: "In de oude be drijfsfilm wordt nog gesproken over de GWN, de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland. Die naam is in 1989 vervangen door Bols Benelux, omdat Bols en Heineken toen een joint-ven ture zijn aangegaan (het bedrijf is 50% eigendom van Bols en 50% eigendom van Heineken). Ook de kleding en de haar dracht van de mensen in 'Van korrel tot borrel' zijn ver ouderd. En wat te denken van de sterk gewijzigde verpakking van produkten als Bokma en Coebergh." Vijf dagen De nieuwe bedrijfsfilm van Bols Benelux is geschoten in augustus van dit jaar. In vijf da gen was alles opgenomen. Er is gefilmd op drie locaties, name lijk Zoetermeer (het tot stand komen van een aantal produk ten); Nieuw Vennep (de lagering van Corenwyn) en in Amster dam (café-beelden). Voor dat laatste onderdeel werd Grand Café De Kroon als lokatie ge kozen: een moderne, sfeervolle horeca-gelegenheid. De opna mes zijn gemaakt op een rus tige maandagochtend. "De nieuwe bedrijfsfilm is een combinatie geworden van een documentaire en een rondlei ding door een sympathieke gids", aldus Wim Ingenhoven. voor de brochure. Tijdens de rondleiding komt ze tot de ont dekking dat Bols Benelux een fascinerend bedrijf is. Ze con cludeert dat ze geen idee had van wat er allemaal komt kij ken bij het maken van bijvoor beeld de diverse jenevers of Zwarte Kip-advocaat. Na de rondleiding heeft ze daaren tegen genoeg materiaal voor de brochure. Ze heeft zelfs al een titel: 'Ruiken en proeven'. De titel ontleent ze aan de uit leg van de gids over de kwali teitscontrole bij Bols Benelux. De film heeft twee hoofdrol spelers. Het script is zo geschre ven, dat het met name doel groepen aanspreekt van rond de dertig jaar. We zien een gids (gespeeld door acteur Bert Kui- zenga) die een rondleiding geeft aan een journaliste (een rol van actrice Marnie Blok). Zij is in gehuurd om een brochure te schrijven voor Bols Benelux, maar is er van tevoren niet ge heel van overtuigd dat ze daar genoeg materiaal voor kan ver zamelen. Fascinerend De beelden van de rondleiding worden afgewisseld met beel den van de journaliste, die thuis aan haar pc werkt aan de tekst De kwaliteitsbewaking van ge distilleerd kan niet alleen worden overgelaten aan com puters. De beoordeling van de smaak en de geur van de vele Bols Benelux-produkten is en blijft mensenwerk. "Juist omdat we met natuurlijke grondstof fen werken, is het zaak om elk moment van de dag deze basis- produkten te controleren. Dat gebeurt gedurende het gehele distilleerproces. Gewoon door te ruiken en te proeven. Men senwerk dus", vertelt de rond leider aan de journaliste. Bols Benelux heeft daarom profes sionele smaakpanels en mees- terproevers. Kijkje "De nieuwe bedrijfsfilm gunt een kijkje in onze keuken", ver telt Wim Ingenhoven. "Veel mensen hebben weinig idee van de produktiewijze van je never. Ook van horeca-onder- Nieuwe bedrijfsfilm Bols E

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 12