Stoomketels ontmanteld Opnamen Triviant Zoeterwoude In het Energie gebouw van de brouwerij in Zoeterwoude zijn onlangs twee stoomketels ontmanteld en af gevoerd. Ze zijn verkocht aan een firma die handelt in ge bruikte fabrieksinstallaties. Sinds 1985 wekt Heineken in Zoeterwoude zelf de elektrici teit op die nodig is voor het pro- duktiegedeelte en het kantoor gedeelte van de vestiging. De twee stoomketels waren al eni ge tijd niet meer in gebruik. La ten staan was onrendabel van wege de onderhoudskosten en de kosten van de keuringen, die voor dit soort installaties ver plicht zijn. Het merendeel van de benodig de stoom wordt voor opgewekt door drie turbines van de warmtekrachtinstallatie. Daar naast kan worden beschikt over voldoende reservecapaciteit in de vorm van twee andere stoomketels. Op de voorgrond de twee stoomketels tijdens de ont manteling Den Bosch De Bossche vesti ging vormde vrijdag 13 septem ber het decor voor opnames voor de Tros-televisiequiz Tri viant. In dit spelletje moeten de kandidaten vragen beantwoor den over de meest uiteenlopen de gebieden. Van geschiedenis tot en met wetenschap en na tuur. Dit keer was het de beurt aan IJf Blokker om de kandida ten aan de tand te voelen over hun algemene bierkennis. Daarvoor werd gefilmd in de Brouwzaal en de Cambrinus- kelder van de Heinelcen-vesti- ging in Den Bosch. De drie door Iff gestelde vragen zijn: 'Wat is pannebier?'; Welke extra graan soort is verwerkt in Witbier?' en 'Hoe heet het bier dat alleen in de herfst verkrijgbaar is?'. Vra gen die de Heineken-medewer- kers ongetwijfeld snel kunnen beantwoorden. Of de kandida ten ook zo gelukkig zijn, is pas volgend voorjaar bekend. Dan volgt de uitzending op de Ne derlandse televisie. IJf Blokker voor de camera in de Brouwzaal

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 14