Straattheater in Limburg Zware Amstel 24-uurs Maastricht De straten van de Limburgse steden vormden eind augustus opnieuw het to neel van vijftien (inter-)natio- nale theatergroepen. Zij gaven meer dan 150 voorstellingen in ruim veertig verschillende plaatsen. Dit Limburgs Straat theater Festival werd voor het negende jaar gehouden. Heine- ken is één van de sponsors. Vrijdag 23 augustus werd in Ge leen het startschot gegeven voor het festival, dat tien dagen lang door Limburg raasde. Naast groepen uit bijna alle werelddelen als de USSR, Australië, USA en Europa, wa ren er ook straattheatertoeris- ten. Het tiende festival in het Europees jaar 1992 werpt nu al zijn schaduw vooruit: Limburg als Europees podium voor het internationale straattheater! De groep TAM uit Rusland speelde 1 september, de laatste dag van het straat theaterfestival, in Maastricht. De Moskovische groep presenteerde zich met de produktie 'lverboul' voor het eerst in ons land. De zestien artiesten wisten vol melancholie, drama, humor, beweging en muziek een goed stuk te brengen, dat tot nu alleen nog in Moskou was te zien 4 De groep Musica Brass uit het Franse Lyon was dit jaar voor het eerst in Nederland. De tien maffe muzikanten wisten het publiek in een theatrale sfeer te vermaken meer door het weer. Aanvanke lijk was er sprake van een heldere en rustige avond. Tot na middernacht werd gevaren bij volle maan en matige wind. Te gen 2.00 uur echter verander den de weersomstandigheden en werden pieken gemeten tot windkracht 6/7 De Amstel 24-uurs beker ging uiteindeijk naar schipper T. Rootselaar en zijn bemanning. Deze winnaars van de rond- en platbodemklasse legden in 24 uur met hun Lemsteraak De Groote Beer 147,4 zeemijlen af (één zeemijl is 1,8 kilometer). H.M. van Wieringen uit Aer- denhout legde de meeste zee mijlen uit. Hij kwam uit in de Multihull-klasse en liet maar liefst 274,2 zeemijlen noteren. Het minste aantal zeemijlen kwam voor rekening van de heer R. Coule uit Lelystad (81). Hij won daarmee de Bonifa- cius-bokaal. Medemblik Bijna driedui zend zeilers wisten zaterdag 24 augustus moe maar voldaan de finish te bereiken van de 27ste Amstel 24-uurs race. Amstel koppelde dit jaar voor het eerst haar naam aan dit grote zeil- evenement op het IJsselmeer. Aangemoedigd door duizen den toeschouwers liepen de 713 deelnemende zeilschepen de haven van Medemblik bin nen. Zij waren 23 augustus ge start vanuit zestien verschillen de havenplaatsen rond het IJsselmeer. Bij de Amstel 24-uurs race is de uitdaging om in één etmaal zo veel mogelijk zeemijlen per zeilboot af te leggen. Iedere deelnemer strijdt daarbij in zijn eigen klasse om de hoogste eer. Dit keer was de strijd wel bij zonder zwaar. Eenderde van de deelnemende schepen viel uit door diskwalificatie of zeeziek te. Dat laatste kwam onder-

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 28