Heineken ondertekent contract met EDS Vroegere wasplaats wordt magazijn Zoeterwoude - Heineken en EDS tekenden woensdag 3 juli een overeenkomst, waarin staat dat EDS voortaan voor Hei neken automatiseringswerk zaamheden gaat uitvoeren. EDS is een internationaal ope rerende onderneming, die gespecialiseerd is in het aanbie den van computerverwerkings faciliteiten. Het bedrijf neemt nu dus ook de zorg voor de cen trale computerfaciliteiten (het zogenoemde mainframe) van Heineken voor zijn rekening. Heineken wil vanwege techno logische ontwikkelingen een andere opzet van de informati sering. Als gevolg hiervan zijn al enkele jaren geleden decentra le informatiseringsafdelingen bij de werkmaatschappijen van Heineken opgezet. Deze decen trale informatiseringsafdelin gen bleven in eerste instantie klant bij de afdeling Centrale Verwerking en Opslag (CVO). CVO beheert de centrale com puterfaciliteiten van Heineken in Zoeterwoude. Door de komst van nieuwe technologie op het gebied van de informati sering, waardoor bijvoorbeeld minicomputers beter gebruikt kunnen worden, ging een aan tal werkmaatschappijen op eigen apparatuur over. Hier door verloor CVO hen voor een groot deel als klant. Ook Heineken Nederland B.V. be sloot na een uitgebreide studie op informatiseringsgebied mi nicomputers in te voeren. Door deze ontwikkelingen zullen uiteindelijk de mainframe-acti viteiten afgebouwd en vervan gen worden door nieuwe infor matiseringssystemen. Voorlopig vindt de dienstver lening ongewijzigd plaats van uit het rekencentrum in Zoe terwoude. Vanaf eind dit jaar zal vanuit het EDS-rekencen- Zoeterwoude Met een zware betonzaag wordt een gat in de muur gemaakt tussen de botte larij en de autowasplaats. De vroegere wasplaats bij de garage in Zoeterwoude maakt plaats voor een magazijn voor kroon- kurken en etiketten. De nieu we magazijnruimte is nodig, omdat het bestaande magazijn bij Colonne 6 verdwijnt en om gebouwd wordt voor de nieuwe blikhjn. (Zie ook VW 6/91.) De oude wasplaats achter de botte larij wordt niet meer gebruikt. Door de muur tussen de botte larij en de oude wasplaats open te breken, is een directe toe gangsweg tot het nieuwe maga zijn ontstaan. trum in Spijkenisse worden ge werkt. De gebruikers zullen bij het verwerken van hun factu ren weinig van deze verande ring merken. De heien Van der Torren, financieel directeur Heineken Nederland (rechts) en Bakker van het bedrijf EDS (Electorial Data Systems)

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 3