m Nieuw record Heineken- verzamelaar CO D 15.000 gulden voor JEH.van Duijn Behalve de geldprijs van 15.000 gulden, kreeg Jaap van Duijn (links) ook een door hem zelf uitgezocht lil gereedschap aangeboden. Daarnaast ontving de ideeën- Ui inzender een beeldje met het Q.nieuwe logo van de Ideeënbuscommissie Zoeterwoude Zoeterwoude Algemeen di recteur R.V. Strobos reikte 26 juni de maximale beloning van 15.000 gulden uit aan Jaap van Duijn, chef Planning Onder houd van de afdeling Planning en Werkvoorbereiding. Jaap, die vorig jaar ook al een forse geld prijs in ontvangst mocht ne men, kreeg deze hoge beloning voor een idee met betrekking tot het hergebruik van koelwa ter. Voor het koelen van de lucht- en koolzuur compresso ren wordt brouwerij water ge bruikt, dat na gebruik wordt afgevoerd naar de afvalwater zuivering. In het voorstel van Van Duijn wordt het water her gebruikt door er zacht water van te maken en met het water draagt 1,31 gulden.Dejaarlijkse besparing komt daarmee op 183.400 gulden. Jaap van Duijn leverde het idee al in 1986 in, toen hij nog bij de Energie- dienst werkte. Dat zijn idee zo laat is uitgevoerd heeft te ma ken met gewijzige inzichten met betrekking tot waterzuive ring en hergebruik van water. ondermeer bierflessen te spoe len. Dit levert een waterbespa ring op van ongeveer 140.000 kubieke meter per jaar. De prijs van 1 kubieke meter water be heer A.H. Heineken persoon lijk gesigneerde Heineken-ge- schiedenisboek en het schilde rij met de ijsbreker en water schuiten uit 1696 van Petms Schenk. Het behaalde record van Peter van Otterloo wordt in de nieuwe editie van oktober geplaatst. Van Otterloo is heel erg trots op de eervolle vermelding. "Je steekt veel tijd in zo'n verzame ling en dan is het altijd leuk als dat beloond wordt", aldus de Delftenaar. Ondanks dat zijn kamer al vol met Heineken- spullen staat, wil hij voorlopig nog doorsparen. Al blijft het dan misschien bij de wat klei nere reclame-artikelen zoals de Heineken-glazen. DelftDe 27-jarige Peter van Otterloo uit Delft heeft met zijn verzameling van 2385 Heineken reclame-artikelen het Groot Guiness Book of Records gehaald. Ter gelegen heid hiervan overhandigde Wil lem Hosang, hoofd Horeca Heineken Nederland (op de foto links) hem 8 juli een verzil verde bierpul met inscriptie. Ook gaf hij Peter het door de

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 30