Afscheid H. Alles Afscheid H.W.M.D. Blewanus Afscheid J. Hilgers Afscheid M.J. Michels Amsterdam De heer H. Alles nam 14 juni na 36 jaar afscheid van Heineken. Vergezeld door zijn echtgenote, zoon, schoon dochter en kleinkinderen werd hij ontvangen door vele (oud-) collega's. Henk Alles was gedu rende zijn hele diensttijd werk zaam als allround monteur. Tij dens de receptie werd hij door verschillende mensen toege sproken. De heer De Vries haal de in zijn speech nog eens de bijzonder hechte relatie aan tussen Henk Alles en diens oud-collega Wim Mantel; de denker en de doener. Zij kon den geen dag zonder elkaar. Wim Mantel die pas afscheid van Heineken genomen had, bood Henk Alles een bord aan met de tekst: Garage Al-Ma wegens bedrijfssluiting met in gang van 1 juli gesloten. Amsterdam Mevrouw H.W.M.D. Blewanus nam 25 ju ni afscheid van Heineken. Zij begon 1 februari 1975 als secre taresse Europese Divisie. De laatste functie van mevrouw Blewanus was directie-secreta resse Regionale Coördinatie Europa. De heer Ypma sprak haar tijdens de receptie toe. Hij noemde de verschillende bazen waar mevrouw Blewanus de af gelopen jaren voor heeft ge werkt. Verder benadrukte hij haar perfecte gevoel om zaken voor haar bazen te regelen. Om dat mevrouw Blewanus een liefhebster van opera is, hadden haar collega's een gelegen heids-operakoor gevormd. De collega's zongen een speciaal voor deze gelegenheid gecom poneerd bed. Mevrouw Blewa nus genoot er zichtbaar van. Zoeterwoude Met een gezel lige receptie op 14 juni nam de heer J. Hilgers in gezelschap van enkele familieleden af scheid van onze onderneming. Hij werd toegesproken door de heren De Goederen en De Blank. De eerste spreker vertel de in het kort de loopbaan van Jan Hilgers. Hij begon destijds bij de voormalige Amstel Brou werij aan de Mauritskade. Later kwam hij bij Heineken Zoeter woude terecht als wachtchef Mechanische Werkplaats. Zijn huidige functie was montage- leider afdeling Projectenbureau Produktie Zoeterwoude. Dat was terug te zien in het af delingscadeau: een in elkaar gemonteerde filter. De Blank hield het in zijn toespraak bij een persoonlijke noot: hij haal de nog eens zijn discussie met Jan Hilgers over de opvoeding van kinderen op. Den Bosch In gezelschap van familieleden en (oud-)collega's nam de heer M.J. Mochels 5 juli afscheid van de Bossche brou werij. Sprekers Reijers, Sielia- kus en Beekmans haalden daar bij anecdotes op uit de 29 dienstjaren van Tijn Michels. Tijn begon zijn loopbaan in de Lagerkelders in Den Bosch. Zijn laatste functie was verzor ger spondapparatuur op de af deling Brouwen. Tijn deed zijn werk altijd zeer secuur. Volgens de sprekers duidelijk een man van karakter. Zijn collega's be dachten hem met een in elkaar gemonteerde vacuümklep. Daarna sprak dochter Hanneke het dankwoord uit. Ook verras te zij haar vader met een scetch: Schoonzoon en dochter heten zien hoe het echtpaar Michels 29 jaar lang 's morgens vroeg ontbeet en over het werk in de brouwerij sprak.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 25