Wat in het vat zit, verzuurt niet Tegen de bierkaai vechten Een hopeloze zaak (Afkomstig van een wijk in Amsterdam ge legen aan de Bierkade, waar de inwoners bekend stonden als vechtersbazen die niemand kon overwinnen) Bier, wijn en andere alcoholi sche drankjes hebben door de jaren heen veel mensen geïnspi reerd. Van oudsher bestaan er spreekwoorden en gezegdes over. Maar ook tegenwoordig zijn ze aanleiding tot creatieve ideeën. Van kunstwerken tot grapjes en recepten. Deze keer enkele spreekwoorden en hun betekenis. Eens uit een ander vaatje tap pen Het eens anders aanpakken Tussen pint en lippen is nog plaats voor een ongeluk Op het laatste moment kan er nog iets verkeerd gaan 't Is niet meer dan een boon in de brouwersketel Het heeft geen invloed op de zaak Een vaatje zuur bier Een oude, ongetrouwd geble ven vrouw Schuim is geen bier Iets gerings kun je niet voor iets waardevols door laten gaan Wat in 't vat zit, verzuurt niet Wat men heeft bewaard, kan men later ook nog gebruiken Zonder hop kan men geen bier brouwen Om een taak behoorlijk uit te voeren, moet men over de mid delen beschikken A Liever in de bierkan studeren Liever in de kroeg zitten dan te studeren moet nog gisten moeten zich ook eens uit kunnen leven Een glaasje op zijn tijd, houdt de mot uit de maag Een matig gebruik van alcohol kan geen kwaad Niets zo duur als het eerste pintje Na een glas volgen er nog meer 't Bier is niet voor de ganzen ge brouwen Gezegde om nog een glaasje te nemen

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 23