VOC-schip van piepschuim wint Peurbakkentocht Nieuwe container Zoeterwoude Elk jaar doen enkele medewerkers van de brouwerij in Zoeterwoude mee aan de traditionele Peurbak kentocht door de Leidse grach ten. Deze tocht is een onder deel van de Leidse Lakenfeesten en iedereen kan er met een zelf gebouwde boot aan meedoen. De medewerkers van Magazijn en Intern Transport (MIT) be sloten dit jaar speciaal hiervoor een eigen VOC-schip te bou wen. Daarvoor kochten ze een oude schuit op van tien meter lang. Deze verbouwden ze naar aanleiding van een tekening in hun vrije tijd in 2'/2 week om tot een echt zeventiende eeuws statenjacht van piepschuim. Het jacht heeft een opklapbare spiegel en mast om onder brug gen door te kunnen varen. Tij dens de Peurbakkentocht van 4 juli waren vijf MIT-medewer- kers aan boord, uiteraard in zeventiende eeuwse kleder dracht. Bovendien hadden de vijf opvarenden rookbom- metjes aan boord. Het VOC- schip, dat die dag voor het eerst over het water voer, werd twee keer beoordeeld; bij de start en de finish. De jury vond uitein delijk dat de zeventiende eeu- wers de hoofdprijs hadden ver diend. Dat leverde de bouwers 750 gulden op en natuurlijk een trots gevoel. Fred Rosiëlle, één van de bou wers, tijdens een speciale MIT-receptie bij het VOC-schip Rotterdam Het container be drijf Sea-land exporteert voor Heineken naar Amerika. Ter ere van het 25-jarig bestaan van Sea-land op de North Atlantic (Europa-Amerika), boden de medewerkers van Sea-land de directie een nieuwe container aan. Omdat Heineken de groot ste klant van Sea-land North Atlantic is, was de eerste lading van de container Heineken bier. Op 28 juni vertrok de nieu we aanwinst op weg naar Van Munching, de Heineken-im- porteur in New York. De container met Heineken bier op weg naar Van Munching in New York Medewerkers van Sea-land en Heineken bij de container. Op de zijkant staan alle namen van de medewerkers van Sea-land die de container gekocht hebben

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 21