Alcoholvrij Buckler op de markt Heineken koopt draaiorgel Heineken heeft 18 juni een draaiorgel gekocht op een vei ling bij Sotheby's in Amster dam. Het stamt uit 1922 en heet de 'De Gouwe', een naam die de Amsterdamse bevolking er aan gaf vanwege de vergulde zonnen in de zijpanelen. Heineken gaat het draaiorgel inzetten bij evenementen, zo wel in binnen- als in buitenland. De Gouwe was oorspronkelijk een dansorgel. In 1922 werd het geplaatst in een café in Zaan dam. Nadat het door de Duitse orgelbouwer Carl Frei was om gebouwd tot straatorgel, ver scheen het in 1938 voor het eerst in de buitenlucht. De Gouwe werd een succes in de straten van ondermeer Amster dam, IJmuiden, Groningen, Leeuwarden en Rotterdam. Het front van De Gouwe is veelkleurig beschilderd en ver sierd met houtsnijwerk. Opval lend zijn de drie houten muzi kanten, die mechanisch in beweging worden gezet, en de afbeelding van een stadsgezicht op het middenpaneel. Het draaiorgel kende vele eigenaren en huurders. De laatste eigenaar was de familie Perlee, de bekende Amsterdamse res taurateurs en bouwers van me chanische straatdraaiorgels. De Gouwe verkeert in een prima staat. Sinds 17 juni is het alcoholvrije Buckler op de markt. Nog diezelfde dag konden alle Heineken-medewerkers er mee kennis maken. Zij vonden 's morgens vroeg op hun werk plaats een flesje Buckler met glas en een Vers van 't Vat-extra, waarin de actie werd uitgelegd. De flesjes werden uitgedeeld, omdat het beloofde gratis krat nog even op zich laat wachten. Door een stormachtige ver koop van het vernieuwde Buckler is het niet mogelijk nu al iedereen een gratis krat te ge ven. "Het is ongelooflijk zo en thousiast als de handel op het nieuwe Buckler inspeelt", is de reactie van Michiel Egeler, hoofd Thuisverbruik Bier hier op. "Ook de eerste reacties van de consumenten zijn erg posi- Medeweikeis van Heineken reageerden verrast op het fles je vernieuwde Buckler tief." Over het bevoorraden van de winkels zegt hij: "In verband met de grote vraag naar Buckler, is in de beginfase door ons bepaald hoeveel er per klant uitgeleverd kon worden. Maar dat is inmiddels weer tot de normale bevoorrading terug gebracht." Het gratis krat Buckler kan kan in september bij het PUM wor den opgehaald.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 20