De zorg voor het milieu gaat ons allen aan. Ook op het werk. In VW 1/91 meldden we al over het milieuzorg systeem, dat in Den Bosch en Zoeterwoude in de produktie- afdelingen is ingevoerd. Dit keer aandacht voor de kantoren. Daarvoor spraken we met de chefs Interne Diensten van diverse vestigingen. Schoon milieu? Begin op Chemo-bakken In produlctie wordt het klein chemisch afval in aparte che- mobakken verzameld. Maar daar gaat het volgens Croese ook om grotere hoeveelheden dan op kantoor. Een extra afval bak op alle kantoren vindt hij dan ook niet nodig. "Om zo veel afval gaat nu ook weer niet. Wel staan in de diverse labora toria-ruimten op de eerste ver dieping chemobakken. Maar om ook nog eens op alle kanto ren een chemobak te zetten, lijkt mij overdreven. Bovendien staan op alle kantoren al twee afvalbakken. Eén voor papier en één voor ander afval. Na tuurlijk ga je niet met elke lege ballpoint naar Kantoorbeno digdheden. Dat kun je oplossen door bijvoorbeeld op een cen trale plaats alle lege ballpoints, batterijen en ander klein che misch afval te verzamelen. Op sommige afdelingen gebeurt dat bijvoorbeeld in een doos bij het secretariaat. Bij een volgend bezoek aan Kantoorbenodigd heden wordt de volle doos me teen meegenomen." Gescheiden afval Het gescheiden verzamelen van papier en ander afval ge beurt op het kantoor in Zoeter woude al zeventien jaar. In het bedrijfskantoor van de brouwe rij gebeurt dit sinds kort. Wim Croese: "Het opgehaalde papier wordt versnipperd afgevoerd, maar brengt tegenwoordig maar weinig geld op. Compu terpapier brengt wel geld op en wordt dan ook apart van het overige papier afgevoerd. Soms vindt de schoonmaakdienst wel eens klokhuizen of bana nen in de papierbakken. Dat hoort natuurlijk niet, want die moeten er later met de hand worden uitgehaald omdat dat afval niet door de papierver snipperaar kan. Dit afval hoort in de andere bak op de kanto ren thuis." Het groenteafval van de kanti ne wordt nog niet apart in Groente-, fruit- en tuinafval- bakken (GFT) opgehaald. "Het gaat hier om een relatief klein percentage", vertelt Croese, Medewerkers van het kantoor in Zoeterwoude werden on langs in een interne mede deling opgeroepen afval beter te scheiden. Eén van de aan dachtspunten in die mede deling was het gescheiden verzamelen van batterijen, ball points, vilt- lijm- en markeer stiften, inkten en inktlinten, to ners, lege spuitbussen, tipp-ex en oud ijzer. Dit afval kunnen medewerkers bij de afdeling Kantoorbenodigdheden in ka mer 1.1410 inleveren. "Dat gebeurt ook", vertelt chef Interne Dienst Wim Croese. "Steeds meer medewerkers worden zich bewust van de zorg voor het milieu en gooien niet zomaar iets weg", aldus Croese. Bij Heineken wordt veel zorg aan het milieu besteed. Ook op kantoor, waar in elke kamer een papierbak en een bak voor het overige afval staat

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 14