Opnieuw onderscheiding voor Heineken- medewerker Bols importeert Black Bush en Bushmills Malt Zoeterwoude Voor het derde achtereenvolgende jaar is een Heineken-medewerker onder scheiden met een hoge Amerikaanse prijs: de Presiden tial award van de Master Bre wers Association of the Ameri cas (MBAA). Dit keer is het Lex Ronteltap, wetenschappelijk medewerker bij de afdeling Pro- cesbiochemie van Heineken in Zoeterwoude. Hij krijgt de Pre sidential Award 1990 voor een lezing over schuimstabiliteit. Eerdere prijswinnaars waren Hans van den Berkmortel (1988) en Chris Versteeg (1989) van Heineken Technisch Be heer. Lex Ronteltap hield de lezing tijdens het vorige MBAA-con- gres in Mexico. Daar waren in totaal 31 sprekers aanwezig. De lezing van Lex ging inhoudelijk over het door Heineken en Eu reka (in samenwerking met het Franse bedrijf Moët et Chan- don) gefinancierde schuimon- derzoek. Dit onderzoek voerde Lex Ronteltap uit bij professor A. Prins van de Landbouwuni versiteit in Wageningen. Het leidde eind 1989 tot het proef schrift 'Beer Foam Physics', waarop Lex 1 december van dat jaar promoveerde (zie ook VW 1/1990). Door het onderzoek kan het schuimvermogen van bier nog beter gemeten worden. Bovendien is een nog scherpere controle op het eindprodukt mogelijk. Bedrijfsprijs Lex is erg blij met zijn prijs, maar ziet het niet geheel als zijn eigen verdienste. "Persoonlijk vind ik het toch meer een prijs van het bedrijf, omdat Heineken Lex Ronteltap heel veel inspanningen heeft verricht op het gebied van bier schuim. Ook mijn chef Marja Hollemans heeft daarvoor heel veel gedaan. Overigens houdt zij dit jaar een lezing op het MBAA-congres in Calgary." Bols Benelux is sinds 1 juni ex clusief importeur voor Black Bush Irish Whiskey en Bush mills Malt 10 Years Old in Ne derland. Beide whiskys zijn topmerken. De Ierse whisky- merken komen van Distilleer derij 'Old Bushmills', uit het dorp Bushmills in het noorde lijkste puntje van Ierland. Deze whiskys zullen ook in het PUM verkrijgbaar zijn.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 10