lijks ruim 100.000 bezoekers trekken. Om met de heer Van Schaik te spreken: "Je moet er geweest zijn, anders heb je het niet beleefd." Ontvangst Personeel Medewerkers van Heineken konden op de zaterdagen 25 mei, 1 juni en 8 juni het nieuwe Ontvangstcentrum bekijken. Belangstellenden konden zich hiervoor opgeven bij de redac tie van Vers van 't Vat. De reac ties op het Ontvangstcentrum waren erg positief. Jan Broomans, hoofd Vorderin- genbeheer in Zoeterwoude, be zocht 1 juni de nieuwe Amster damse publiekstrekker. "Oude en nieuwe gedeelten zijn erg smaakvol gecombineerd. Het meest indrukwekkende vond ik nog wel de videobeelden van de Bottelarij. Maar ook de rest van de presentatie zag er goed uit. Het was wel duidelijk dat kosten noch moeite gespaard zijn om iets moois aan de be zoekers te kunnen presente ren." Toch heeft hij een min puntje: "De rondleiding door de eerste twee gisttanks ging erg Ook Heineken-medewerkers konden het Ontvangst centrum bezoeken Peter Vreeswijk, commercieel assistent Verkoop Binnen dienst in Hoofddorp over zijn bezoek op 1 juni: "Ik ben erg po sitief. Het geheel vormt een welkome afwisseling tussen de oude brouwerij, de hal met mo derne marmeren vloeren, de filmzaal en de gezellige Mout- zolder." Wim Vossen, hoofd Admini stratie van brouwerij De Ridder in Maastricht, koos 25 mei uit voor een bezoek aan het Ont vangstcentrum. Hij maakte er meteen een dagje Amsterdam van. "Ik was nog niet eerder in de Amsterdamse vestiging ge weest", vertelt hij. "Maar als ik dat zo bekijk, wordt het volgens snel. Ik denk niet dat de infor matie die je daar kreeg bij veel mensen zal blijven hangen. Maar dat 'snelle' zal wel aange past zijn vanwege de Ameri kaanse toeristen, die in groten getale worden verwacht." mij een hele goede promotie voor Heineken. De manier waarop alles is ingericht, de ge zellige sfeer in het gebouw. Het is beslist geen stoffig mu seum geworden. En toen ik merkte dat daar bovendien Wieckse Witte geschonken werd, kon mijn dag niet meer stuk." Robert Elfrink, die als hoofd Pu blic Relations Heineken Neder land een groot aandeel heeft ge had in het project, is erg blij met de reacties van het personeel. "De rondgang door de kuipen verschilt in alles van een excur sie in een werkende brouwerij. De visuele boodschap is com putergestuurd en omwille van een goede doorstroming aan een strak tijdschema gebonden. De rondleider moet daar met zijn ondersteunende verhaal flink op inspelen. En zich tot de hoofdzaken beperken. Dat vraagt training in de praktijk en daaraan wordt hard gewerkt. De zeer waardevolle opmerkin gen van de Heineken-mede werkers tijdens hun bezoek, helpen ons de laatste plooien glad te strijken."

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 5