In het aprilnummer van Vers van 't Vat maakten we melding van het ABIN-project (de afkorting staat voor Adaption of Barley for Industrial Needs). Daarin werken Carlsberg, Kronenbourg en Heineken met TNO en een aantal veredelaars aan de verbetering van brouwgerst. In dit nummer aandacht voor de collega's van onze brouwerij die daar mee bezig zijn. Wetenschappers onderzoeken brouw M De drie Heineken-wetenschappeis die werken aan de verbetering van brouwgerst (van links naar rechts): Albert Doderer, Maarten Schans en Ingrid Kokkehnk "J'aime sa finesse" was ooit de slogan van een Heineken reclamecampagne in Frankrijk. Ook bij het onderzoek naar de verbeteringsmogelijkheden bij brouwgerst gaat het om de finesses. Gerstplanten worden in verschillende laboratoria volledig ontleed om alles te weten te komen over de eigen schappen ervan. Heineken nam voor haar aandeel in het onderzoek TNO in de arm, omdat TNO de benodigde specifieke tech nieken voor dit soort onderzoek in huis heeft. (Heineken beschikt zelf niet over deze faciliteiten.) Daarnaast heeft Heineken drie eigen wetenschappers full-time op het ABIN-project gezet. "De ABIN-stuurgroep houdt de tijd, de kwaliteit en de kosten van het on derzoek in de gaten. De drie sponsors, zijn de grootste brouwerijen in Euro pa. Zij willen in de toekomst een kwa- liteitsbrouwgerst beschikbaar heb ben. Daarom heeft de stuurgroep een onderzoeksprogramma op laten stel len. Wij willen gerst-soorten die speci-

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 12