Smaak verbetwd in stijgende markt Het geheim zit in de vergisting •jfessste- Enorme reclame inspanningen issssas-— niet eerder op fust gekomen, omdat een bier zonder alcohol veel gevoeliger is voor kwali teitsbeschadigingen. Door spe ciale voorzieningen wordt dat nu voorkomen. De fust aan de tap wordt voort durend gekoeld. Buckler op fust is daardoor te vergelijken met kelderbier. Normaal gesproken worden alleen leidingen ge koeld, terwijl het fust op ka mertemperatuur is. Daarnaast is voor Buckler een nieuwe tap- aansluiting ontwikkeld, waar- worden ingezet om bij de con sument het vernieuwde bier aan te prijzen. De consument kan binnenkort voor een kwar tje een blikje Buckler kopen op kennis te maken met de nieu we smaak. Er worden twee mil joen van deze vriendekjk ge prijsde actie-bhkken op de markt gebracht. Daarnaast kan men tijdens een actie-periode van vier weken, door middel van het inleveren van nieuwe Buckler-kroonkurken geld te rugkrijgen. Het retourbedrag is maximaal tien gulden per krat. op de markt dukten geproefd. Daarnaast zijn de afgelopen maanden nog eens 50 eindprodukten door consumenten getest." Buckler op fust Eind deze maand gaat de ver kooporganisatie van Heineken het nieuwe alcoholvrije bier voorverkopen. Vanaf 17 ]um wordt de nieuwe Buckler gele verd aan de detailhandel en de horeca. Het zal te koop zijn in fles, in blik en op fust. Dat laat ste is nieuw en haakt in op een grote vraag van de horeca naar alcoholvrij bier van het vat. Bert Mees hierover: „Buckler is nog In de proefbrouwerij in Zoeter- woude is eveneens hard ge werkt aan het nieuwe piodukt in 1991:14 miljoen kratten bij de Buckler-tapstang drie nokken in plaats van twee heeft. Hierdoor is het onmoge lijk een Buckler-fust op een an dere pilstap aan te sluiten. Er is geen verwarring mogelijk. Ver der zal de Buckler-tap vaker dan een andere tap gereinigd moeten worden." Commercials Het nieuwe Buckler wordt aan gekondigd via televisie- en radiocommercials en grote ad vertenties in de landelijke dag bladen. Mare Bolland, product manager Buckler hierover: „De campagne heeft als motto 'Buckler verbetert smaak sen sationeel'. Een Buckler-promo- tieteam zal bij evenementen Het team in Den Bosch A XaSri'en. hop.»™-»"" vergisting ^„inal van maan- Nieuwe vcrgisting resultaat van dentang onderzoek •ÏÖÏSB-" consument pilsdrinker van de alcoholvrije proefbiertjes vond." De testen gingen in november vorig jaar van start en hepen door tot eind maart 1991. Frea vond het proeven erg leuk. „Ik heb nog nooit eerder aan zoiets meegedaan", vertelt zij. „We moesten elke keer twee ver schillende produkten tegen el kaar afzetten. Eerst qua geur en later qua smaak. Het proeven vond dagelijks plaats. Als je een keer niet kon, moest je dat ruim van te voren melden. Wat dat betreft was het best een belas ting voor ons. Ik heb een vrij drukke baan en mijn collega's moesten elke keer het werk van mij overnemen. Maar gelukkig hebben ze dat heel collegiaal opgevat." proeven Frea Bodewijk (31), ordertelefo niste van Centrale Expeditie in Zoeterwoude, was één van de interne proevers. „Onze af deling kreeg een enquête-for mulier, waarin onder meer ge vraagd werd of je wel eens alcoholvrij of alcoholarm bier dronk. Ik heb daarop 'nee' geantwoord, omdat ik alleen pils drink. Kort daarop werd ik toch gevraagd om aan de testen mee te doen. Waarschiinliik omdat de onderzoekers be nieuwd waren naar wat ik als Heineken-medewerkers kun nen binnenkort gratis een krat vernieuwd Buckler in het Per soneels Uitgiften Magazijn ha-

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 5