Heineken Voetbal vereniging Zoeterwoude Vereniging in het zonnetje: Eén van de belangrijkste onder delen van HVZ is volgens Jan Bakker dan ook de actieve eve nementencommissie. "Die or ganiseert voor de zestig leden regelmatig trainingsweeken den, feestavonden en activitei ten voor de kinderen. Een trai ningsweekend is bedoeld als een gezellig weekend waarmee de onderlinge contacten en na tuurlijk ook de voetbalpresta ties op peil gehouden worden." De Heineken-vestiging in Zoe- terwoude heeft al vanaf het be gin haar eigen voetbalvereni ging. Een paar maanden na de opening in april 1975 werd de Heinelcen Voetbalvereniging Zoeterwoude, beter bekend als HVZ, opgericht. HVZ speelt met drie elftallen elke zaterdag wedstrijden voor de competitie in de onderaf deling Leiden van de Koninklij ke Nederlandse Voetbalbond (KNVB|. De drie elftallen zijn onderverdeeld in het Eerste, het Tweede en het Derde team. Zij trainen elke dinsdag- en donderdagavond. Daarnaast or ganiseert HVZ elk jaar het bedrijfstoemooi, waarvoor Hei- neken-medewerkers van Zoe terwoude zelf een team kun nen samenstellen. Zo doen dit jaar het Dienstgebouw, de Post kamer, de Bottelarij ploeg 3 en ploeg 4, de Plaatselijke admi nistratie, de Kwaliteitsdienst, beetje op gehoopt. Vooral om dat het aanvankelijk zo goed ging." Gezelligheid Voor het Derde van HVZ tellen de prestaties niet zo erg. "Het team speelt voornamelijk voor de lol. De gezelligheid na de wedstrijd hangt bij hen niet af van een overwinning of een ver lies. HVZ staat over het alge meen toch bekend om de gezel ligheid. We hebben het bij de KNVB voor elkaar gekregen om alle drie de elftallen tegelijk uit of thuis te laten spelen. Dus de spelers kunnen elkaar aanmoe digen en steunen en dat komt de gezelligheid ten goede", al dus Jan Bakker. Proseco, EFI H.T.B. en HVZ 2 en 3 mee. Het bedrijfstoemooi wordt 25 en 26 mei gehouden. Prestaties Het Tweede team van HVZ was dit jaar het meest succesvol. Het elftal werd ongeslagen (niet één wedstrijd verloren) kam pioen in de vijfde klasse van de onderafdeling Leiden en gaat daarom volgend jaar naar de vierde klasse. Het Eerste van HVZ speelde dit seizoen in de eerste klasse onderafdeling Lei den. Vorig jaar werd het team kampioen in de tweede klasse en promoveerde naar de eerste klasse. Voorzitter Jan Bakker vindt de prestaties een beetje Het Tweede van HVZ, dat kampioen is geworden in de vijfde klasse. tegenvallen: "Het leek in het be gin van het seizoen heel goed te gaan; vijf punten uit vier wed strijden. Maar uiteindelijk viel het resultaat toch tegen. De elf haalden acht punten uit twee entwintig wedstrijden. Daar mee eindigden ze als één na onderste. We hadden niet ver wacht dat ze meteen geweldig mee zouden draaien maar we hadden er natuurlijk wel een Een trainingsavond. Alle Heineken-medewerkers kunnen trouwens gebruik maken van dit voetbalveld. Hiervoor moet wèl toestemming aan de Personeelsvereniging gevraagd worden Nieuwe leden Voorzitter Jan Bakker vertelt ook dat HVZ nieuwe leden zoekt. "We zoeken nieuwe krachten om het Eerste en het Tweede team naar een hoger niveau te brengen. Maar ook mensen die niet prestatie ge richt willen voetballen, zijn welkom. Zij kunnen dan in één van de andere elftallen spelen. Voor de contributie hoef je het niet te laten, want die is bij ons maar 110 gulden per jaar." Als U belangstelling hebt en het afgelopen jaar geen lid bent geweest van een andere voetbalvereniging, dan kunt u bellen met Rinus Hoogwerf (Zoeterwoude, tst 6726).

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 22