Waar eens de brouwerij van Heineken stond, is nu alleen nog een kantoorpand te vinden. De vestiging Rotterdam Crooswijk herinnert echter nog steeds aan het brouwerij-leven van weleer. Vandaar dat de medewerkers, Rotterdammer of niet, trots zijn op 'hun vestiging'. Rotterdam Crooswijk; een Riny van Woerden (links) en Bram van der Graaf Heineken-man In oktober van dit jaar wordt Bram van der Graaf hoofd Interne Dienst van het pand. Daarmee volgt hij zijn chef Riny van Woerden op, die gebruik maakt van de VUT- regeling. Riny is sinds vijf jaar hoofd Interne Dienst. Hij is ver antwoordelijk voor de kantine, de telefooncentrale, de post kamer en heeft de zorg voor het gehele pand. Daarnaast is hij al vele jaren vertegenwoordiger sport en tevens Vers van 't Vat- correspondent. Als vertegen woordiger houdt hij zich bezig met de grote sportverenigingen in de stad, met name in Rotter dam-Zuid en met grote sport evenementen in de Maasstad, waarvan het paardenconcours CHIO het belangrijkste is. Als echte Rotterdammer èn boven dien oud-profvoetballer van Feijenoord, voelt hij zich in dit vak als een vis in het water. Het had echter maar weinig gescheeld of de 'bewoners' van het pand hadden moeten ver huizen. Mede door actie van de Ondernemingsraad van Rot terdam/Amsterdam werd geko zen voor een andere oplossing. Het pand zou gerenoveerd wor den. En daar zijn ze in Rotter dam Crooswijk maar wat blij mee. Een rondje R/CR, zoals de vestiging intern wordt ge noemd, laat al gauw zien dat er verschillende disciplines in het pand vertegenwoordigd zijn. In de vestiging werken on geveer 128 medewerkers van Heineken voor export, interne dienst en het horecagebied Rot terdam/Zeeland. Emotionele binding Wie het pand binnenkomt, kan moeilijk om de portiers heen. Eén van hen is Bram van der Graaf. Hij werkt al twintig jaar voor Heineken. Sinds vijf jaar is hij portier aan de Crooswijkse- singel. Ook het Personeel Uit giften Magazijn valt onder zijn verantwoordelijkheid. Als por tier heeft Bram van der Graaf ook een sociale functie. "Velen komen even een praatje ma- Martin Offerman, de oudste bewoner van de vestiging Rot terdam Crooswijk ken", vertelt hij. Vandaar dat hij ook goed de sfeer kon proeven toen er even sprake was van verkoop van het pand. "Dan merk je toch dat velen een emotionele binding met het pand hebben. Trouwens, dat zelfde geldt voor veel Rotter dammers uit de buurt. Tijdens de hongerwinter in de Tweede Wereldoorlog konden de men sen hier eten halen. Ook heeft de brouwerij dikwijls mensen uit de buurt aan water gehol pen, omdat hier een bron aan wezig was." Riny is blij dat de vestiging Crooswijk binnenkort ver bouwd wordt. "Dat is hard nodig", meent hij. Die verbou wing houdt onder meer in het aanpassen van toiletruimten, de vervanging van de oude vloerbedekking, achterstallig schilderwerk, het aanbrengen van zonweringen, een geheel nieuwe portiersloge en een nieuwe telefooncentrale. Een flinke klus voor de Interne Dienst, maar Riny van Woer den ziet de toekomst zonnig in. "Aan het einde van dit jaar moet de gehele verbouwing klaar zijn. En dan zul je zien dat het pand er weer als nieuw bij staat."

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 20