De Speciale Brigade: ver tegenwoordigers n opleiding De Speciale Brigade. Het klinkt als een politiecorps of een bewakingsdienst, maar dat is het niet. De Speciale Brigade bestaat uit mensen, die worden opgeleid tot thuisverbruik- of horecavertegenwoor- diger van Heineken. De Speciale Brigade, van links naar rechts: Sidney van der Zwart, Raymond van Kasterop, Annemieke Hamers en Marco in 't Veen "Vertegenwoordigers zijn de ambassadeurs van Heineken. Ze moeten op de hoogte zijn van alle facetten van het werk van een vertegenwoordiger an no 1991, om zo goed mogelijk te functioneren. Daarom krijgen nieuwe vertegenwoordigers bij Heineken een uitgebreide op leiding om goed voorbereid te zijn", aldus Leen van der Vel den, mentor van de Speciale Brigade Thuisverbruik Bier. Leen van der Velden is sinds januari 1991 mentor van de Speciale Brigade. Hij heeft ruim dertig jaar ervaring als ver tegenwoordiger Thuisverbruik en weet daardoor precies wat van een vertegenwoordiger wordt verlangd. In dit nummer aandacht voor de Speciale Bri gade Thuisverbmik Bier. De Speciale Brigade voorhoreca- vertegenwoordigers is al eerdér belicht in de Vers van 't Vat-edi- ties van april en juli 1990. Noodzaak Leen van der Velden: "De Spe ciale Brigade is niet nieuw. De Brigade bestaat eigenlijk al heel lang. Alleen de fusies en be drijfssluitingen in onder andere de levensmiddelenbranche leid den de laatste jaren tot grotere rayons en niet tot uitbreiding van het aantal vertegenwoordi gers. Het opleiden van nieuwe vertegenwoordigers gebeurde dan ook incidenteel. Nu, ongeveer tien jaar later, blijkt de behoefte aan een oplei ding Speciale Brigade Thuisver bmik Bier weer groter te worden. Het blijkt dat we de continuering van de groep rayonvertegenwoordigers moe ten waarborgen. En de ontwik kelingen bij onze handelspart ners vragen een aangepaste werkwijze van ons. De conclu sie is dus dat wij meer aandacht aan de opleiding van de ver tegenwoordiger moeten beste den." "Thuisverbmik heeft om ge noemde redenen een Speciale Brigade van drie mensen nodig. Zij springen in waar nodig en worden geplaatst zodra een rayon vrij komt. Pas als iemand geplaatst is wordt een nieuwe vertegenwoordiger aangeno men. De Speciale Brigade blijft hierdoor uit drie mensen be staan." Opleiding "De mensen die wij hebben

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 18