Om een ruimere blik te krijgen op wat een wachtchef doet, liep Vers van 't Vat in Zoeterwoude een avonddienst mee met Thijs van Gans van de afdeling Verpakken. Zo konden we meteen een beetje proeven van de sfeer tijdens de avond uren in de bottelarij. Hij is een Fries van geboorte. "Er zijn tegenwoordig niet veel mensen die dat nog horen", zegt Thijs van Gans (46). Af en toe verloochent zijn lichte Frie se tongval zich echter niet. In Alphen aan den Rijn heeft hij een stek gevonden die aan zijn geboortestreek verwant is. Hij woont er met zijn gezin na melijk aan het water. En inder daad, aan de eigen steiger ligt een zeilboot. Een tweemaster om precies te zijn. Iedere keer anders Terug naar de afdeling Verpak ken (ook bekend als 'de Botte larij'). De avonddienst begint om drie uur 's middags. De wacht chef van de vroege dienst heeft gewerkt vanaf zeven uur 's mor gens. Hij (in dit geval groepslei der Boudewijn Hulsman, die wachtchef Rein Hellendoorn vervangt) vertelt Thijs wat de afgelopen acht uur is voorgeval len in de bottelarij. Bijvoor beeld dat Colonne 4 wegens uitgelopen ombouwwerkzaam- heden niet in produktie is geno men. "Oh, nog helemaal geen fles gedraaid op Colonne 4?", zegt Thijs. Boudewijn ant woordt: "Nee, dat kon nog niet. Hij keert wel goed, maar het krattenmagazijn pakt de laatste laag niet op." Thijs: "Het is ie dere keer weer anders als je bin nenkomt. Dat komt door de ploegendiensten. Wanneer je alleen overdag werkt, pik je de draad weer op waar je hem de vorige werkdag hebt laten lig gen. Hier geldt de situatie dat •4 Wachtchef Verpakken Thijs van Gans Avonddienst met wachtch

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 12