Buitenkoker geplaatst Sniffer voor lijn 6 Nieuw Amstel 25-cl blik Zoeterwoude - Na een geslaag de proef met wortketel 1, zijn nu ook de andere wortketels van Brouwhuis 1 in Zoeter woude van een zogenaamde buitenkoker voorzien. Een bui tenkoker is een warmtewisse laar die buiten de wortketel staat opgesteld. De wort wordt voortdurend vanuit de wort ketel door de warmtewisselaar gepompt, waarbij de benodigde kookenergie aan de wort wordt overgedragen. Vervol gens stroomt de wort weer te rug in de wortketel en onder houdt daar het kookproces. Het koken dient onder meer om bit- terstoffen uit de hop vrij te ma ken, de wort te steriliseren en water te verdampen. Arnold Talmon, nieuwbouw en reparaties afdeling Brou wen, wijst de pomp en bui tenkoker aan van de omge bouwde wortketel 2. Eind februari werd de wortketel 2 in gebruik genomen. Inzet: Een doorsnede van de buitenkoker De sniffer komt uit Duitsland en is gebouwd door Krones. Op de voorgrond de carrousel met de 40 snuffelkoppen Bunnik - Op lijn 6 bij Vrumona, de lijn waar nu Pet-retourfles sen worden afgevuld, is eind februari een sniffer geïnstal leerd. Dit gebeurde vóórdat de lijn in gebruik werd genomen. Een sniffer is een apparaat dat flessen controleert op vreemde luchtjes. Omdat de Pet-fles on breekbaar is, gebruiken consu menten de flessen soms voor de opslag van andere stoffen zoals bijvoorbeeld benzine. Alle lege Pet-retourflessen worden bij te rugkomst in de bottelarij door deze sniffer gecontroleerd op 'vreemde stoffen'. Flessen die een andere inhoud dan fris drank hebben gehad, worden van de band verwijderd en ver nietigd. Het gaat hierbij om on geveer 1 op de 20.000 flessen. Lijn 6 heeft een totale capaci teit van 30.000 Pet-retourfles sen per uur. Deze maand zijn eveneens de eerste grondwerkzaamheden gestart voor de uitbreiding van de opslaghal volgoed op het Vrumona-terrein. Dit in ver band met de sterke groei van de omzet. Bovendien wordt in een gedeelte van de 'oude' opslag hal een nieuwe Colonne 8 met een capaciteit van 40.000 Pet retourflessen per uur gebouwd. De opslaghal wordt in augustus in gebruik genomen. Op 1 april komt een nieuw Amstel blik van 25-cl op de markt. Hiermee speelt Amstel in op de stijgende vraag naar bier-in-blik. De consument heeft steeds meer vrije tijd, die in toenemende mate buitens huis wordt besteed. Blik is dan gemakkelijk en voldoet goed. Het is een lichte en snel koel- bare verpakking. Bovendien wordt steeds meer blik herge bruikt. Het nieuwe 25-cl blik van Amstel onderscheidt zich door zijn afmeting en prijs. De in houd van het 25-cl blik is klei ner dan die van de gebruikelijke bierblikverpakkingen van 33- cl. De achtergrond hiervan is dat voor de (steeds vaker voor komende) matige bierdrinker 25-cl voldoende is. Voor de consument is het blikje aantrekkelijk, maar ook de winkelier kan er zijn voordeel mee doen. Want als het assorti ment uitgebreid wordt, ver ruimt dit de keuze van de con sument. Daarbij is het nieuwe blikje 'bottom-in', dat betekent stapelbaar, waardoor het min der winkelruimte inneemt. 25cl© 5% VOI.AIC.-CA1 PILSENER B1ER

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 7