Vrumona neemt afscheid van Overgaauw HAAGSCHE®COURANT Onder de kroonkurk L--jgas«E3gg5-:°J I)c beste kennis (er plaatje B «8MM6 Ondanks vertrek Overgaauw Bunnik - Onder grote belang stelling van medewerkers van Vrumona, Heineken en veel oud-medewerkers nam Vrumo na 27 februari afscheid van haar algemeen directeur, de heer R. Overgaauw. Ruud Over gaauw heeft de afgelopen tien jaar bij Vrumona gewerkt. De laatste drie jaar was hij alge meen directeur. Ruud Over gaauw heeft een functie aan vaard binnen corporate marketing op het Heineken- hoofdkantoor in Amsterdam. Ter gelegenheid van zijn af scheid bij Vrumona werd een 'fake' editie van de Haagsche Courant uitgereikt. Tijdens de bijeenkomst over handigde Godfried Meijer het personeelscadeau van Vrumona: een siermasker met drie ogen voor aan de wand. Ook sprak hij in het kort over de vele be kwaamheden van Overgaauw als algemeen directeur. Marke ting-manager Rob van Breemen noemde in zijn toespraak Ruud Overgaauw een echte 'Rotter damse ondernemer'. Een man van 'geen woorden, maar da den'. Ook noemde hij enkele wapenfeiten van hem op, zoals de overname van de merken Ri- vella en E10, het verkrijgen van de landelijke licentie van 7Up, de introductie van Sourcy Mi neraal-water van Nederlandse bodem en het bereiken van een zeer sterke positie als grote fris drankenfabrikant in Neder land. Directeur Bert Riemslag van PepsiCo Nederland ging in zijn toespraak terug tot 1973. Toen waren er drie 7Up bottelaars en 06-o Centrale uren geblokkeerd 5 weken \oor maar f. 1850 wel 52 Up-merken. Ter verster king van de positie van 7Up op de markt, volgde al snel de introductie van de één literfles met schroefdop ter vervanging van de 82 cl. kroonkurkfles. In 1980 waren er nog twee 7Up- bottelaars en de A-merken maakten een moeilijke periode door. Dit weerhield Over gaauw, toen marketing-mana ger Vrumona, er niet van te geloven in sterke A- en inter nationale merken. In 1985 werd dan ook flinlc geïnves teerd in internationale merken. Boven: Godfried Meijer (links) overhandigt Ruud Overgaauw het personeelscadeau. Onder: Rob van Breemen overhan digt de 'fake editie' van de Haagsche Courant en een 'Shandy Dandy' poster. Door nauwe samenwerking met PepsiCo vond medio 1989 de succesvolle introductie van de Pet-retourfles plaats. Hier mee was een gat in de markt ge vonden. Als aandenken over handigde Riemslag een variant op een Fido Dido-poster. Het 7Up-blik was daarop vervangen door een Heineken bier-blik. Daarmee doelend op de nieu we functie van Overgaauw bin nen corporate marketing. In zijn dankwoord sprak Ruud Overgaauw de wens uit dat de ingeslagen weg van teamwork de positie van Vrumona nog verder zal versterken. In dit ka der vergeleek hij het frisdran- kenbedrijf met een estafette ploeg, waarbij een goede wissel van doorslaggevende betekenis kan zijn. Hij doelde daarbij op zijn opvolger, Piet Schop. Prijswinnaars actie Bolleboos Als laatste daad verrichtte de vertrekkende eerste man bij Vrumona de trekking van de Ideeënbus-actie 'Bolleboos'. t Deelnemers aan deze actie hadden tussen 1 januari en 31 december 1990 een idee inge stuurd. De beloonde ideeën kwamen uiteindelijk in aan merking voor een prijs. Hier over in een volgende Vers van 't Vat meer.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 6