Onderwijs per computer Open dag drankenhandel Van de Akker/ Haring Zoeterwoude - Bij de Tech nische Dienst van de Heineken-vestiging in Zoeter woude is een proefproject ge start voor het ontwikkelen van Computer Ondersteunend On derwijs (COO), gekoppeld aan videopresentatie. Door middel van een programma waarin de werkelijkheid van een proces binnen de brouwerij kan worden nagebootst, leert de cursist hoe hij bijvoorbeeld technische problemen aan ma chines of processen moet op lossen. Daarbij wordt stap voor stap een proces nagelopen. Wie ergens een foute handeling ver richt, merkt al gauw dat het ge wenste resultaat uitblijft. Bij de helderbierfiltratie zal dan bij voorbeeld geen helder bier worden verkregen. Computer Ondersteunend On derwijs heeft als voordeel dat de cursist in zijn eigen tempo kan leren. Hij is hierdoor gemo tiveerder en kan later beter in de praktijk toepassen wat hij geleerd heeft. De lesstof wordt bovendien niet klassikaal maar individueel geleerd, zodat faal angst wordt weggenomen en elke cursist datgene kan leren dat hij specifiek voor het werk nodig heeft. COO kan boven dien op elk gewenst tijdstip, dag of nacht, worden gevolgd. De begeleider kan volstaan met hulp en uitleg bij eventuele pro blemen. Proef Gerard Groenendaal, oplei dingsfunctionaris binnen de Technische Dienst in Zoeter woude over het project: "In eer ste instantie hebben we door het bureau SPC/Vision uit Oss een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren. Zo konden we nagaan of Computer Onder steunend Onderwijs voor ons mogelijk was. Uit dit onder zoek is vast komen te staan dat je vooral met een combinatie van computer en video/beeld presentatie een goed resultaat kunt krijgen. Bij wijze van proef wordt gestart met een program ma over het kiezelgoerfilter." Voor het filmmateriaal van dit programma is de hulp ingeroe pen van de makers van het Bedrijfsjournaal van de Zoeter- woudse vestiging. Het pro gramma wordt in zijn geheel op een Compact Disk gezet. Beel den, teksten en grafische infor matie kunnen vervolgens via deze CD in de computer wor den afgelezen. Dit geïntegreer de systeem van CD-beschrij- ving is kortgeleden ontwikkeld. Het gaat dus eigenlijk om een combinatie van een computer en CD-speler in één behuizing. Het systeem biedt de mogelijk heid om de werkelijkheid volle dig realistisch weer te geven, ongeacht of het gaat om beel den, teksten, geluid, (stripjteke- ningen of combinaties daarvan. Als deze proef slaagt, zal Com puter Ondersteunend Onder wijs ook toegepast worden voor onderwijs over andere produk- tieprocessen in de brouwerij. Gerard Groenendaal (rechts) is erg enthousiast over het Computer Ondersteunend Onderwijs Zo'n 450 relaties werden met open deuren ontvangen. Zij kregen een uitgebreide rondlei ding door het gebouw. Daarbij werd de nieuwe receptieruimte bezocht, waar sinds kort de ver- kooptelefonie onderdak is. De verkooptelefonistes Ineke Jan- sen-Happel en Connie van der Lugt zaten eerst boven bij de administratie. Omdat daar geen ontvangstruimte was, is beneden een receptie gemaakt. Op die plek zit nu dus ook de telefonische verkoop. De admi nistratie heeft de ruimte weer voor haarzelf. Den Haag - Maandagmiddag 4 maart hield Drankenhandel Van de Akker/Haring een open dag voor alle horeca-relaties. Dit ter gelegenheid van een nieuwe of hernieuwde kennis making met de drankenhandel. De nieuwe receptieruimte met de verkooptelefonistes. Links Ineke fansen-Happel en rechts Connie van der Lugt Een toast op de open dag. Links Cor van der Linde, chef expeditie en rechts Dick de Waard, verkoopleider

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 23