Biertap wedstrij d Verbouwing portiersloge Het doel van de biertapwed strijd is het optimaliseren van de bierverzorging. Het gaat om een goede taptechniek, het schenken van bier uit de fles en de wijze van serveren. Een jury, bestaande uit negen leden, deels horeca ondernemers waarvan een aantal met de titel Meesterschenker en Brou werij- functionarissen deden kritisch hun werk. Het was een spannende wedstrijd. De aan wezige supporters waren een enthousiast pubhek. Na een aantal ronden bleven er vijf in dividuele prijswinnaars over. Als eerste eindigde dit jaar Jou- ke Oostenburg van de Middel bare Hotelschool Groningen. Hij won de 'Heineken Wissel- pul' en een dinercheque. De individuele prijzen werden uit- De prijswinnaars op het erepodium. Rechts de heer Marck gereikt door de jury-voorzit ter de heer D. Marck van Heineken. Als tweede eindigde René Steenwijk van de Middel bare Hotelschool Almelo en de derde plaats was voor Maikel van Lier ook van Almelo. Vier de en respectievelijk vijfde werden Mike Veeneman van Zwolle en Koen Bakker van Middelburg. Elk jaar wordt bovendien een schoolprijs uitgereikt voor de school die in de voorronden en de finale de hoogste totaalscore behaalt. Deze 'Hanze Wissel trofee' waar een cheque van 1.000,- aan verbonden is, werd gewonnen door de Mid delbare Hotelschool Heerlen. De schoolprijs werd uitgereikt door de heer f. de Vries, af delingsdirecteur van het Hanze College te Zwolle. Deze school is de initiatiefnemer van de biertapwedstrijd. hoog tijd dat de portiersloge een andere indeling krijgt. We zijn in totaal met 25 medewer kers. De afgelopen vijftien jaar is de apparatuur zo uitgebreid, dat bijna geen mimte overbleef om in te werken. Daar is bij de nieuwe indeling nu wel reke ning mee gehouden. Bovendien krijgen we door de plaatsing van extra beeldschermen en een tweede balie een beter overzicht van alle werkzaam heden." Zoeterwoude - De portiersloge van de brouwerij in Zoeterwou de wordt gerenoveerd. Het pand krijgt onder meer een rui mere indeling, meer televisie beeldschermen, grotere brand- meldingskasten en een nieuwe balie voor de bewaking. De nieuwbouwplannen zijn opgesteld door groepsleider Cock Ouwersloot, beveili gingsbeambte Rob Zelle, wachtchef Interne Dienst Be drijf Dick Sijmonsma en bevei ligingsbeambte Paul Slegten- horst. Deze laatste heeft bovendien het grafische ont werp voor de nieuwe indeling gemaakt. Dick Sijmonsma hier over: "De oude behuizing da teert van vijftien jaar geleden. De apparatuur is verouderd. Bij de oude opstelling kon elke be zoeker meeluisteren en op de camera's meekijken wat zich op het terrein afspeelde. Plaat- Zoeterwoude - De nationale biertap wedstrijd voor Middel bare Hotelscholieren werd 7 maart voor de vierde keer ge houden. Het ontvangstcen trum De Hooiberg in Zoeter woude was opnieuw het decor voor de finale. De vijf beste tap pers uit de voorronden van tien Middelbare Hotelscholen stre den om de 'Heineken Wissel pul'. Deelnemers zijn de Mid delbare Hotelscholen van: Groningen, Den Haag, Apel doorn, Middelburg, Tilburg, Wageningen, Zwolle, Heerlen, Almelo en Rotterdam. In ver band met en late krokusvakan tie was de Amstersdamse school er dit jaar helaas niet. Dick Sijmonsma toont de tekeningen voor de nieuwe indeling van de portiersloge. De afgelopen weken zijn de eerste voorbereidingen al getroffen sing van het nieuwe paneel waar de medewerkers rustiger kunnen werken, voorkomt dat. De oude bezoekersbalie onder gaat een verbouwing en krijgt aan de binnenkant diverse nieuwe televisieschermen. Al leen de portiers kunnen die zien. Bij de meldtafel van de be waking komt een personal computer, waarop alle meldin gen binnenkomen, een pc voor instructies en een pc waar alle administratie op verwerkt wordt. Via die laatste pc zullen we binnenkort ook alle ziek meldingen van medewerkers kunnen registreren. Het meld- nummer hiervoor wordt 071- 457777. Verder gaan we binnen kort letterlijk de 'rode loper' uitleggen. Buiten het gebouw komt een rode kunststof loper te liggen om inloop van zand en vuil zo veel mogehjk te beper ken." Groepsleider Jos Bruines is erg blij met de renovatie. "Het is

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 18