'Klantgericht werken staat hoog in ons vaandel" Hij is de hele dag op pad, heeft een auto van de zaak en maakt soms lange dagen. Hij heeft zowel het management als de medewerker als klant. Geen vertegenwoordigers, maar personeels functionarissen staan in dit verhaal centraal. Een kijkje bij Personeelszaken Commercie en Stafdiensten Bier in Zoeterwoude. Een afdeling die voor ongeveer 1.600 mede werkers werkt. De medewerkers van deze af deling houden zich onder meer bezig met werving en selec tie, overplaatsingen, opleiding, loopbaanbegeleiding, perso neelsbudgetten, individuele probleembehandeling, arbeids omstandigheden, conflictbe middeling, personeelsadmini stratie, het toepassen en interpreteren van arbeidsvoor waarden en het onderhouden van diverse externe contacten met bijvoorbeeld het Geweste lijk Arbeidsbureau en Gemeen schappelijke Medische Diens ten. Verder behoort het orga niseren van afscheid- en jubi leumrecepties in de regio tot het takenpakket. Het doel van dit alles is dat de personeels functionaris samen met het management ervoor zorgt dat een zodanig werkklimaat ont staat, dat de organisatie opti maal kan functioneren. Om als afdeling goed te kunnen ope reren is een goede Personeels administratie onontbeerlijk. Verzorging van corresponden tie, dossierbeheer, verwerking van mutaties en het zorgen voor tijdige aanlevering van gegevens zijn hier belangrijke activiteiten. De personeelsad ministratie onder leiding van Ad Angenent is dan ook het thuisfront van onder meer de regionaal personeelsfunctiona ris Commercie, die zelf dage lijks op pad is en lange dagen maakt. Wat dat betreft lijkt deze functie een afwisselende baan. Volgens Jan de Birk, Dick van der Bijl en Henk Bonthuis is het dat ook. "Je bent de hele dag op pad en je bent elke keer in een andere werkomgeving. Het is De afdeling Personeelszaken Commercie en stafdiensten bier met zittend van links naar rechts Toine Aarts, Fieke van Kampen, Cora Eling (admini stratie), fan de Birk, Monique van Delft, Els Vonk (beiden ad ministratie) en Lou Kregel (sa men met Sonja van Kooten, werkzaam in Amsterdam, So ciaal contacten-medewerker van deze afdeling). Boven van links naar rechts Ron van der Vlugt, Ad Angenent, Henk Bonhuis en Patrick Sternfeld

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 14