Voortgang Heineken-terein Aan de Stadhouderskade in Amsterdam wordt hard gewerkt aan de voltooiing van het Heineken- ontvangstgebouw. Een groot deel van het terrein krijgt echter een andere bestemming: er komen woningen, winkels en kantoren. In wezen blijft alleen het front aan de Stadhouderskade intact. Daarin wordt het Heineken- ontvangstcentrum gevestigd. Alle gebouwen op het 'achter terrein' zullen worden ge sloopt. In februari 1990 heeft de Stadsdeelraad van de Pijp uit vijf plannen uiteindelijk geko zen voor het zogenaamde Pleinplan als invulling voor een groot deel van het Heineken- terrein. Het Pleinplan is ont worpen door architect K. de Kat. Het plan is verder ontwik keld en zal worden gebouwd door N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten, Hillen en Roosen Planontwikkeling B.V. en de Bam-groep B.V. Hoe ziet het plan eruit? Op de hoek van de Ferdinand Bolstraat en de Quellijnstraat komt een groot plein van 4.000 m2. Om het plein heen zullen op de begane grond win kels, café's en andere horecage legenheden komen. Er zijn nu bijvoorbeeld gedachten over een Grand-Café met terras aan het plein/hoek Ferdinand Bol. Boven de winkels zullen wo ningen gebouwd worden die uitkijken op het plein. Op de plaats van het oude gist- keldergebouw komen bergin gen. In het plan is rekening ge houden met een grote supermarkt die als het ware volledig ingebouwd wordt door andere kleinere winkels. Tussen de ingang voor het Hei- neken-ontvangstgebouw en de winkels op het achterterrein komt een overdekte passage. In feite is dat het verlengde van de Jacob van Campenstraat, die vroeger ook over het Heineken- terrein liep, maar door uitbrei ding van de brouwerij niet meer gebruikt werd als openbare weg. Door deze passage wordt dus eigenlijk een stukje open bare weg weer in ere hersteld. Op de hoek van de Stadhou derskade en de Eerste van der Helststraat zal, op de plaats van het Laboratoriumgebouw, een kantoorpand verrijzen van in totaal negen lagen. Zo wordt het in de toe komst Zo zag het terrein er voor heen uit Parkeergarage Boven de supermarkt komt een parkeergarage van twee lagen voor in totaal 180 auto's. Die parkeergarage zal vanuit de Van der Helststraat bereikbaar zijn. Uiteraard wordt rekening ge houden met de verkeersafwik keling. De geparkeerde auto's worden aan het oog onttrokken door kleinschalige kantoor ruimtes die op de eerste etage aan de Van der Helststraat ko- Er is door de Bouwcombinatie met de Stadsdeelraad afgespro ken dat boven op het dak van de parkeergarage een sociaal cul turele voorziening komt van ongeveer 1.000 m2. Waarschijn lijk wordt daar de Balletschool van Lucia Marthas gevestigd. Momenteel is er nog overleg over een Squash- en Fitnesscen trum in een deel van de gebou wen. Over de invulling van de winkels en kantoren is nog niets bekend. Het duurt ook nog wel even voordat alles er zal staan. De bouwvergunning is nu aangevraagd en zal als alle procedures afgewerkt zijn waarschijnlijk in oktober van dit jaar worden afgegeven. Be gin 1992 wordt dan gestart met de eigenlijke bouw. De ver wachting is dat in het najaar van 1993 de opening van het gehele Pleinplan-complex zal plaatsvinden.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 8