Geen vuile handen door schonere inkt Bezoek VNO-voorzitter Zoeterwoude - De medewer kers van Colonne 3 en Colonne 5 in de Bottelarij in Zoeterwou de, houden voortaan schone handen bij hun werk. De Be- drijfs Informatie Systeem Code (BIS-code) op de exportdozen Via een personal computer krijgt de coderingsapparatuur door welke code gebruikt moet worden wordt namelijk niet meer met inktrollen, maar met inktdrup- pels op de dozen geschoten. Het nieuwe coderingssysteem levert een grote kwaliteitsver betering op. Nico Noorlander, instructeur Verpakken over het nieuwe sys teem: "Vroeger drukte een inkt rol de met de hand opgeplakte letters tegen de doos. Die inkt rol is te vergelijken met een gro te stempel die op de doos wordt gedrukt. De letters op deze inktrol moesten met de hand op de rol worden aangebracht. De inkt bleef nog lang nat, wat soms vlekken opleverde. Mede werkers hielden hier altijd vieze vingers aan over. Sinds januari wordt de inkt via inktdruppels op de doos gespoten. Dat werkt als volgt. De inkt gaat door een plaatje richting doos. Elke druppel inkt wordt elektrisch geladen en door metalen plaatjes omgebogen, zodat de inkt precies op de goede plaats van de doos terecht komt. Dit systeem heeft een aantal voor delen. Allereerst is er minder vervuiling van inkt op de doos en omgeving. Verder krijg je een betere kwaliteit van de co dering. De inkt loopt namelijk niet door en de letters zijn ie dere keer van een constante grootte." Het systeem is inmiddels ook in Den Bosch ingevoerd. Zoeterwoude Op 7 februari be zocht de heer A.H.G. Rinnooy Kan, de nieuw benoemde voor zitter van het VNO (Verbond van Nederlandse Ondernemin gen) de vestiging in Zoeterwou de. Hij was hier op uitnodiging van de heer J.C. Banz, Europese Betrekkingen Heineken N.V. en voorzitter van de VAI (Ver enigde Nederlandse Voedsel en Agrarische Industrie). De VAI is een dochter organisatie van VNO en NCW (Nederlandse Voedsel en Agrarische Indus trie). Bij het bezoek waren ook drie secretarissen van de VAI en de heren R.V. Strobos (algemeen directeur Heineken Nederland) en P.H.A.M. Verhaegen (direc teur Economische Zaken van het VNO) aanwezig. Het gezelschap in Zoeterwoude. Derde van rechts de heer Banz coderingsapparatuur bij Colonne 3 i

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 7