In Memoriam Jhr. P.R. Feith Op 31 januari overleed Jonkheer P.R. Feith, oud-voorzitter van de Raad van Bestuur, op de gezegende leeftijd van 90 jaar. Geduren de 38 jaar heeft hij zich voor Heineken inge zet. In 1966 nam hij afscheid van Heineken als lid van de Raad van Bestuur. Vanaf 1941 was de heer Feith lid van de directie. In de jaren zestig werd de benaming van dit col lege veranderd in de Raad van Bestuur. In de daaropvolgende jaren was de heer Feith onder anderen nog voorzitter van de Raad van Commissarissen van Heineken N.V. Jonkheer Wittert van Hoogland, toenmalig lid van de Raad van Bestuur, noemde tij dens het afscheidsfeest van de heer Feith deze benoeming 'een prachtig slot aan een prachtige carrière'. Jonkheer RR. Feith werd geboren op 20 de cember 1900. Na het voltooien van de HBS studeerde hij aan de Economische Hoge school in Rotterdam. In 1921 behaalde hij daar het diploma Handelseconomie. Ge durende enkele jaren deed hij ervaring op in handelskantoren in Hamburg, Amsterdam en Parijs. Op 1 juni 1927 trad hij in dienst van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij en kreeg hij een functie op het secretariaat. Een jaar later werd de heer Feith aange wezen om de leiding van de export-afdeling over te nemen. In de daaropvolgende elf jaar legde hij de basis voor de opbouw van de export-afdeling, met als belangrijk as pect de start van export van Heineken bier naar de Verenigde Staten. Heineken was daarmee het eerste buitenlandse bier dat na de opheffing van de drooglegging werd in gevoerd. Kort vóór zijn benoeming als ex portmanager maakte de heer Feith een oriëntatiereis naar Azië om de vestiging van een brouwerij in die regio te onderzoe ken. Uit de in Singapore gelegde contacten ontstond twee jaar later de Malayan Brewe ries Ltd. (onlangs omgedoopt in Asia Pacific Breweries). Tijdens de oorlogsjaren was de heer Feith directeur van de Heineken brouwerij in Rotterdam en steunde hij het illegale verzet met raad en daad. Na de oorlog richtte de heer Feith zijn aandacht meer op de bin nenlandse activiteiten van Heineken en had hij een wezenlijk aandeel in haar groei. In 1955 sloeg hij in Den Bosch de eerste paal van Heineken's derde brouwerij in Nederland. De heer Feith had in zijn actieve leven bovendien veel nevenfuncties. Van 1946 tot 1949 was hij voorzitter van het Centraal Brouwerij Kantoor, vice-voorzit- ter van het C.H.I.O., bestuursHd van de Ver eniging Sophia Kinderziekenhuis en voor zitter van de Nederlands-Amerikaanse Kamer van Koophandel. In 1963 werd de heer Feith benoemd tot Officier in de Orde van Oranj e Nassau. Twee jaar later kreeg hij de Peter Stuyvesant Award toegekend voor zijn aandeel in het bevorderen van de Nederlands-Amerikaanse handelsbetrek kingen. De heer P.R. Feith was een man die zijn des kundigheid combmeerde met een grote be minnelijkheid en sociale betrokkenheid. De Raad van Bestuur

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 3