Verkiezingen Ondernemings raad KIËsl 11 J f raai) ^.1 Op 17 april vinden de Ondernemings raadverkiezingen plaats. Heineken- medewerkers gaan die dag naar de stembus om de nieuwe OR-leden te kiezen. De vakbonden hebben hun kandidaten al bekend gemaakt. De vrije kandidaten, degenen die geen lid zijn van de vakbond, kunnen zich nog opgeven tot en met 13 maart. Tot die datum hebben ze de tijd voldoende handtekeningen te verzamelen. -r-ijs 23 in DE Y |ondef?nemin6sJ M L Hoe dat in zijn werk gaat, vroe gen we aan Siger Seinen van het Bureau Overlegstructuren. Hij is de Ondernemingsraad be hulpzaam bij de organisatie van de verkiezingen. Siger Seinen: "Medewerkers die zich kandi daat willen stellen en geen lid zijn van de vakbond, moeten er allereerst voor zorgen dat ze een lijst met namen en handte keningen krijgen. Die lijst moet namen en handtekeningen be vatten van 1/3 van het aantal werknemers in een bepaalde kiesgroep die niet tot een vak bond behoren. Het aantal beno digde handtekeningen is maxi maal dertig. De lijsten moeten 13 maart in ons bezit zijn. Na die tijd accepteren de verkie zingscommissies geen kandi daten meer." Invloed Waarom is het belangrijk dat medewerkers zich kandidaat stellen? Siger Seinen: "Als OR- lid heb je de mogelijkheid om invloed uit te oefenen op het reilen en zeilen van de onder neming. Je kunt op die manier wat betekenen. Niet alleen voor de medewerkers die een OR-lid vertegenwoordigt, maar ook voor de onderneming." Vooral kantoor-medewerkers en medewerkers in de hogere functiegroepen worden opge roepen zich kandidaat te stel len. Bij deze groepen is de be langstelling voor het OR-werk gering. De Ondernemingsraad werkt echter pas goed als alle lagen van het bedrijf vertegen woordigd zijn. Dan pas krijgt de directie met een evenwichtige representatie van het personeel te maken. Verkiezingsdag Op de verkiezingsdag ontvangt iedere stemgerechtigde mede werker een stembiljet. Hierop staan de te kiezen kandidaten per kiesgroep. Het komt ook voor dat kiezers in een bepaal de kiesgroep niet hoeven te stemmen. Dan is het aantal kandidaten in die kiesgroep ge lijk aan of minder dan het aan tal zetels dat voor deze kies groep beschikbaar is. Na afloop van de verkiezingsdag telt de verkiezingscommissie de geldi ge stemmen per kiesgroep. In het geval dat er meer kandida ten dan zetels zijn, berekent de commissie de kiesdeler. Werknemers die langer dan vier maanden in dienst zijn van Hei- neken mogen stemmen. Wil je als werknemer gekozen worden, dan moet je langer dan een half jaar bij Heineken werken. Ook medewerkers met een arbeidscontract van bij voorbeeld een jaar kunnen kie zen of gekozen worden. Voor hen gelden dezelfde voorwaar den. Bij de achterpagina: De kuiperij van de voormalige brouwerij in Rotterdam en de kuipers

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 23