Zoeterwoude TJ.G.van Look f 4650 J.F.J.M. Mulders/ J.Dubbeld f 5000 S. Moreton Gomez f 3.625 22 Beloning Aanmoediging R. Stoute/W. Gooijer (verpakken) f 140, C. Bouwens/H. Schoonbrood (storingsgroep brouwen/ energie) f 250, A. Sneyders (storingsgroep verpakken/energie) f 200, A.N. Scheffers (mechanische werkplaats) f 150, C. de Ruiter (energie) f 75, P. Zwaan (verpakken) f 75, E. de Haas (verpakken) f 75, Mw. M. Helmig-Moonen (centrale debiteuren administratie) f 75, D. Hellenberg (mechanische werkplaats) f 60, Zoeterwoude - Het idee van Theo van Look, afdeling Pre ventief Onderhoud, heeft te maken met het isoleren van stoomafsluiters in het Brouw huis, met name de stoomfilter- potten en condenspotten. Dit heeft een aanzienlijke gasbe sparing opgeleverd. Den Bosch - "Het is een heel simpel idee, maar je moet er maar op komen", is de reactie van de heren Dubbeld en Mul ders. Zij zijn werkzaam op de afdeling Verpakken. De heren leverden een idee om het over lopen van de bierterugvoer- tanks tegen te gaan. "Op deze tanks was geen overloopsigna lering aangebracht, waardoor de tanks soms overliepen en bier verloren ging. Door het aanbrengen van een signa lering, die reageert op de bier- hoeveelheid in de tanks, is dit probleem verholpen." Den Bosch - De heer Moreton Gomez van de afdeling Verpak ken heeft een idee geleverd voor de kroonkurkhopper. De hopper is een grote bak boven op de kroonkurksluitmachine. De kroonkurken komen daarin terecht vanaf een lopende band, voordat zij op de flesjes worden geplaatst. In de hopper zit een elektronische schake laar om het kroonkurkniveau in de hopper constant te hou den, en daarmee de druk van de kroonkurken op elkaar. Is het niveau in de hopper te hoog dan beschadigen de kroonkur ken; zij blijven dan steken en veroorzaken storingen. Het idee is de schakelaar een stuk lager te plaatsen in de balt. Het niveau wordt zo lager en de druk op de kroonkurken ver mindert. Beschadigde kroon kurken behoren dan tot het ver leden en storingen komen niet meer voor.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 22