Hoewel het carnaval dit jaar vanwege de Golfoorlog minder uit bundig gevierd is dan andere jaren, was de voorbereiding er niet minder om. Vier maan den lang hebben enkele medewerkers van Heineken Den Bosch gewerkt aan de opbouw van praalwagens voor hun carnavalsvereni ging. En het resultaat mag er zijn. Praalwagens De wagens worden gebouwd in de Bouwhal van Heineken. Daar was vroeger een bouwbe drijf in gevestigd. Tegenwoor dig wordt het 'verhuurd' aan de Carnavalsverenigingen. Elke vereniging bouwt één wagen voor de Carnavalsstoet. Na de zomervakantie vinden de eer ste besprekingen plaats. Daar na volgen de tekeningen en de uiteindelijke bouw van de wa gens. "Soms werken we door tot een dag vóór het carnaval", ver telt Huub Verheugd hierover. De vrijwilligersgroep bestaat voomamehjk uit familieleden en kennissen. Jonge mensen zijn daarbij op een hand te tel len. "De Carnavalsverenigingen vergrijzen. Niet dat de jeugd geen belangstelling heeft voor carnaval, dat wèl. Maar jonge ren hebben in het algemeen minder animo voor vrijwilli gerswerk. Dat is jammer. Een handjevol mensen doet al het werk. Dat werk varieert van het maken van de tekeningen tot en met het verven van de pop pen." Groot Volksfeest Huub Verheugd en Jan Meijer helpen al van jongs af aan mee met de opbouw van de wagens. Huub Verheugd: "Carnaval be tekent heel veel voor mij. Het is mij met de paplepel ingegoten. Vroeger moest ik van mijn ou ders aan carnaval meedoen. Toen had het feest nog een ka tholieke signatuur. Nu is het een groot volksfeest, waarbij de praalwagens niet meer weg te denken zijn. Ik denk dat ik een jaar of twaalf was toen ik voor de eerste keer met mijn vader meeging om mee te helpen met de bouw van de praalwagens. Dat meehelpen bestond toen alleen uit het beplakken van de poppen. Nu ben ik 55 en je ziet het, ik help nog steeds. Alleen doe ik nu meer dan het beplak- Ieder jaar werken Huub Ver heugd, oud-medewerker van Heineken en Jan Meijer, mede werker van de Interne Dienst, als vrijwilligers mee aan de praalwagens. De wagens die het grote 'item' vormen van de Car navalsoptocht van Den Bosch. In totaal zijn er zo'n honderd vrijwilligers voor de opbouw van de praalwagens. "Als je dat in geld zou moeten uitbetalen, ben je een vermogen kwijt", al dus Huub Verheugd. Huub Verheugd bij de praal wagen van de Eigenheimers Bouwers praalwagens "Carnaval is één groot volt

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 16