Met Heineken- werknemers als Prins Carnaval Amstel meer carnaval Berg en Terblijt - In het Limburg se plaatsje Berg en Terblijt wa ren ook dit jaar de nodige carna valsactiviteiten. Er bestaat dan ook een carnavalsvereniging met de naam 'De Amstelraad'. De naam is te danken aan het stamcafé van de club, 't Vöske, waar Amstel gedronken wordt. De Amstelraad bestaat dit jaar 24 jaar en heeft vijftien leden. Het zijn allemaal goede vrien den van elkaar en dat zorgt voor een gezelhge sfeer. De Amstel- Nuth Rob van Leendert en Jean Dorren, beiden werkzaam in Nuth, waren dit jaar Prins Carnaval. Rob van Leendert was tijdens zijn korte regeer periode Prins Rob I van Maas tricht en Jean Dorren Prins Jean II van Valkenburg. Beide prin sen hadden het vooral in de laatste vier werken vóór de Car naval druk met het bijwonen van recepties, Caranavalszit- tingen, concerten en andere Carnavalsbij eenkomsten. Ver der brachten de twee als goede Prinsen bezoeken aan zieken en bejaardentehuizen. Prins Rob I van Maastricht stak bij de Stadsbierbrouwerij De Ridder in Maastricht het bier dat bij het Piins Jean II en jeugdprins Christian van Valkenburg in de galerij in Valkenburg Carnaval wordt uitgeleverd. Daarmee gaf hij zijn prinselijke toestemming aan de brouwerij om het bier bij de horecabedrij ven te brengen. Prins Jean II van Valkenburg werd door de Carnavalssocië teit De Mirliophile van Valken- Prins Rob I van Heineken Nuth bij brouwerij De Ridder burg gekozen tot stadsprins. Deze sociëteit is de oudste car navalsvereniging van ons land en werd in 1879 opgericht. In het Pantheon, een ruimte in de oude Romeinse mergelgroeven van Valkenburg, werd in navol ging van de vorige Carnavals prinsen het portret van Jean II in mergelsteen vereeuwigd. Deze traditie stamt eveneens uit 1879. raad is opgericht door drie le den die uit de officiële carna valsvereniging in Berg en Terblijt kwamen. De Carna valsclub organiseerde tal van activiteiten die allemaal druk bezocht werden. Op het pro gramma stonden onder meer een middag voor de jeugd en optredens van artiesten. Onder de bezoekers behoorden ook de Heineken-medewerkers uit Nuth. 'De Amstelraad'

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 13