Heineken Shop bij slijterij In navolging van een geslaagde proef worden in het gehele land vitrines met Heineken- reclameartikelen bij slijterijen geplaatst. Het gaat om ongeveer 250 slijterijen, die ook de Heineken Thuis tap verkopen Vorig jaar werd onder vijftig slij terijen een proef gehouden met de verkoop van twintig artike len uit de 'Heineken Shop'. De ze Heineken Shop (niet te ver warren met de PUM, Personeel Uitgifte Magazijnen) zou na melijk verdwijnen. Artikelen als het kelnermes en het dien blad uit de Heineken Shop-fol der werden tijdens de proef in een vitrine in de slijterij ten toongesteld. Klanten konden op die manier op hun gemak de artikelen bekijken en deze bij de slijterijen kopen. Tijdens de proef werd onderzocht of de be- levering aan de slijterijen goed verliep en of de prijzen en het aantal artikelen juist waren. Ook werd bekeken of het voor slijterijen en voor Heineken in teressant genoeg zou zijn om in slijterijen reclame-artikelen van Heineken te verkopen. Goed verloop Product-manager Mare Bolland over de proef: "De proef is ge- De Heineken-vitrine slaagd. Bij de meeste slijterijen verliep het prima. Vooral als de slijter zelf erg enthousiast was over de vitrine, werden veel re clame-artikelen afgenomen. Uit de proef bleek verder dat het aantal artikelen goed ge kozen was. We hebben ons daarbij vooral gehouden aan de wet: wat mag een slijter wèl en wat mag hij niet verkopen. Zo zijn er geen Heineken-horloges of Heineken-bretels verkocht, omdat die niets met een slijter te maken hebben, maar wel nostalgische posters en dien bladen. Verder bleek dat de dis tributie van de artikelen goed verliep. Een laatste punt dat duidelijk naar voren kwam, was een eventuele verlichting van de vitrine. Dat hebben we nu ingevoerd. Alle vitrines krijgen TL-buizen, zodat de artikelen nog beter uitkomen." Binnenkort ligt een complete lijst van het aantal slijterijen met Heineken-vitrines bij Klantenservice van de afdeling Public Relations. Geïnteres seerden kunnen die telefonisch aanvragen. Het telefoonnum mer is 071-456456. Slijterijen kunnen voor vragen recht streeks bij de Verkoop Binnen dienst van Heineken terecht. De Heineken-vitrine bij slijterij Tinessen in Amsteidam

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 12